wersja testowa serwisu

Bełchatów: Ruszyła wymiana lamp na Dolnośląskim. Będzie sporo pracy!

lampy
UM Bełchatów

Samorząd miasta ruszył z pracami w parku im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W tej lokalizacji na osiedlu Dolnośląskim zostana wymienione latarnie. Łącznie w skwerze ma zostać zamontowanych ok. 60 nowych słupów wraz z nowymi oprawami. Roboty, które potrwają do końca listopada kosztować będą blisko 157 tys. zł.

Park im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w pobliżu Miejskich Kortów Tenisowych oraz Lodowiska Miejskiego powstał w latach 1997 – 2005. Na 9 ha znajdują się m.in. zbiornik wodny z kaskadą na górce widokowej, miasteczko ruchu drogowego, plac zabaw oraz boiska do tenisa ziemnego, koszykówki, siatkówki i kometki. Wszystko to sprawia, że mieszkańcy osiedla Dolnośląskiego chętnie po nim spacerują i spędzają aktywnie czas. Kilkunastoletnie oświetlenie wymaga jednak modernizacji. Prace z nią związane właśnie ruszyły.

- Wszystkie słupy oświetleniowe, których obecnie jest ok. 90, zostaną zdemontowane. Zastąpi je ok. 60 lamp wyposażonych w nowoczesne oprawy. Co ważne, będą one dawały światło kierunkowe na alejki oraz znajdujące się w parku boiska. Zgodnie z umową, jaką miasto zawarło z wykonawcą, bełchatowską firmą PROTiM, wszystkie roboty związane z modernizacją oświetlenia w parku Nowaka-Jeziorańskiego powinny zostać ukończone maksymalnie do końca listopada. Wymiana oświetlenia kosztować będzie niecałe 157 tys. zł - informują miejscy urzędnicy.