Bełchatów: Ruszają remonty kolejnych osiedlowych dróg. Modernizacje pochłoną ponad 30 mln zł!

137_nakladka-6985

Już w przyszłym tygodniu na bełchatowskich osiedlach ruszają drogowe inwestycje. Jak przekazują miejscy urzędnicy od 12 czerwca szereg uliczek będzie modernizowanych i przebudowywanych. Na początek prace ruszą na osiedlu Dolnośląskim. Modernizowana będzie uliczka przy bloku 137. 

Jak zapowiada firma Domax - wykonawca robót realizowanych w ramach środków pozyskanych z Polskiego Ładu II, od 12 czerwca ruszają kolejne prace drogowe na os. Dolnośląskim. Najpierw przy bloku 137, gdzie kończona będzie inwestycja. 

- Na tej ulicy wcześniej sfrezowano nawierzchnię jezdni i wyłożono warstwę wyrównującą. Również przygotowano parkingi. Teraz w ciągu kilku dni, wykonawca wyleje 4-cm warstwę ścieralną. Jak szacuje wykonawca, w tym rejonie prace powinny zakończyć się do 16 czerwca - mówią pracownicy bełchatowskiego magistratu.

Po ukończeniu tych prac, po 16 czerwca pracownicy i sprzęt przeniosą się w kolejne lokalizacje na osiedlu Dolnośląskim. Wykonany zostanie zjazd z ul. Lipowej do bloku 133. Następnie ekipy z pracami wejdą w rejon bloków 315, 316, 317. Po ich wykonaniu przeniosą się w okolice bloku 225 (łącznik od ul. Wojska Polskiego do bloku 225, dawna ul. Bony).

- To tylko niewielka część z zaplanowanych na najbliższy czas prac. Jest to realizacja części inwestycji drogowych wchodzących w duży projekt pod nazwą "Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Miasta Bełchatowa". Środki na ten cel Miasto Bełchatów pozyskało z funduszu Polski Ład II. To w sumie 25 mln złotych. Wartość całego projektu to 31,6 mln zł, pozostała kwota pochodzi z miejskiego budżetu - dodają urzędnicy.

Nie oszukujmy się, realizacja wszystkich zaplanowanych zadań drogowych, z pewnością nie będzie czasem najłatwiejszym dla kierowców. Na bieżąco będziemy informować Państwa o planowanym rozpoczęciu kolejnych remontów. 

- Okres letni, to najkorzystniejszy czas na prowadzenie robót drogowych. Przede wszystkim w wakacje ruch w mieście jest mniejszy i co bezsprzeczne, również warunki atmosferyczne są korzystne. Warto więc śledzić miejską stronę. Przez okres wakacji planowanych jest wiele robót drogowych na terenie całego miasta. W miarę potrzeb będziemy zamieszczać mapki wizualizujące objazdy i informować o zmianach w organizacji ruchu drogowego - podsumowują pracownicy UM Bełchatów.