wersja testowa serwisu

Bełchatów: Rolkowisko zamknięte! Ruszył drugi etap prac przy Edwardów. Kiedy na łyżwy?

Bełchatów: Rolkowisko zamknięte! Ruszył drugi etap prac przy Edwardów. Kiedy na łyżwy?
UM Bełchatów

Jak informuje Miejskie Centrum Sportu lada moment rozpoczną się prace związane z drugim etapem modernizacji Lodowiska Miejskiego. To oznacza, że musi zostać zamknięte dla użytkowników rolkowisko. Jest jednak też wiadomość pozytywna, jeśli prace będą przebiegać zgodnie z planem, czyli do 20 grudnia, to w trakcie nadchodzącego sezonu zimowego będzie już możliwe korzystanie z obiektu, co z pewnością jest dobrą informacją dla fanów jazdy na łyżwach.

Pod koniec ubiegłego roku na terenie Lodowiska Miejskiego przy ul. Edwardów 6 w Bełchatowie zakończyły się prace związane z utworzeniem rolkowiska. Wówczas inwestycja polegała na wymianie podłoża na płytę betonową, modernizacji orurowania służącego do mrożenia lodowiska, wymianie band, krążkochwytów i zabezpieczeń pleksi. Koszt pierwszego etapu kompleksowej modernizacji obiektu Lodowiska Miejskiego wyniósł ponad 600 tysięcy złotych i pochodził ze środków pieniężnych Budżetu Obywatelskiego 2020.

- Przed nami drugi etap modernizacji Lodowiska Miejskiego. Tym razem zakres prac obejmie wymianę poszycia hali, co z pewnością zwiększy komfort i bezpieczeństwo użytkowników oraz walory estetyczne obiektu. Dodatkowo powstanie nowy garaż dla rolby oraz topielnik lodu - wyjaśniają pracownicy MCS Bełchatów.

Prace na obiekcie ruszą lada chwila. Teren Lodowiska Miejskiego został już przekazany wykonawcy inwestycji. Wartość projektu to ponad 718 tysięcy złotych. Warto dodać, iż projekt otrzymał dofinansowanie zewnętrzne z budżetu Województwa Łódzkiego w wysokości 70 tysięcy złotych. Wykonawca inwestycji ma czas do 20 grudnia na realizację projektu.

Cieszę się bardzo, że po 13 latach użytkowania hala Lodowiska Miejskiego wreszcie doczeka się kapitalnego remontu. Po ubiegłorocznym wybudowaniu rolkowiska, przystępujemy do kolejnego etapu modernizacji. Ten obiekt cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców, zatem zasługują oni na lepszy standard niż dotychczas ~ podkreśla Paweł Woźniak, Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Warto przypomnieć młodszym mieszkańcom Bełchatowa, że do 2008 roku miejska ślizgawka funkcjonowała na otwartej przestrzeni w miejscu Miejskich Kortów Tenisowych. Teraz dzięki przeprowadzonej już pierwszej części modernizacji w sezonie letnim do dyspozycji mieszkańców są zarówno Miejskie Korty Tenisowe jak i rolkowisko, a zimą można korzystać z krytego lodowiska.

Fani łyżworolek muszą się niestety liczyć z tym, że w tym roku nie będą mogli korzystać z rolkowiska. Jednakże mamy nadzieję, iż drugi etap modernizacji lodowiska będzie przebiegać bez opóźnień i uruchomienie lodowiska po modernizacji, a już w trakcie sezonu zimowego będzie możliwe.