wersja testowa serwisu

Bełchatów: Pileckiego z nową nawierzchnią już do dyspozycji kierowców! Co jeszcze zmieniło się na ulicy?

Bełchatów: Pileckiego z nowa nawierzchnią już do dyspozycji kierowców! Co jeszcze zmieniło się na ulicy?
UM Bełchatów

Ulica Pileckiego jest jak nowa. Została poszerzona, a w miniony weekend zyskała nowa nawierzchnię asfaltową. Drogowcom pozostało jeszcze pomalowanie oznakowania poziomego, a to zaplanowano na noc z wtorku na środę 20/21 lipca.

Przebudowa ulicy Pileckiego, która miała związek z budową nowego marketu w tym rejonie miasta, dobiegła końca. Inwestor zobowiązał się do poszerzenia jezdni, dzięki czemu kierowcy jadący od strony skrzyżowania z ul. 1 Maja będą mogli swobodnie skręcić w lewo i wjechać na teren przysklepowego parkingu. Ostatnim etapem prac było położenie na jezdni nowego asfaltu.

- By roboty przebiegły szybko i sprawnie, w miniony weekend, tj. 17 i 18 lipca cała ulica Pileckiego była wyłączona z ruchu. Po wyfrezowaniu starej nawierzchni i wyregulowaniu wysokości studzienek, wylana została nowa nawierzchnia. Prace zakończono w niedzielę późnym popołudniem, tak by w poniedziałkowy poranek przywrócić ruch na ulicy. Przed drogowcami jeszcze tylko jedno zadanie, czyli wykonanie oznakowania poziomego. Ma ono zostać pomalowane w nocy z wtorku na środę 20/21 lipca - informują miejscy urzędnicy

Przypomnijmy, że w okolicach nowego marketu obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu. Kierowcy aut osobowych wyjeżdżający z jego terenu będą musieli skręcić w prawo, natomiast pojazdy zaopatrzenia - w lewo, by nie wjeżdżać do ścisłego centrum Bełchatowa. Jeśli w ciągu roku to rozwiązanie okaże się mało funkcjonalne, to zgodnie z umową między miastem, a inwestorem, magistrat będzie mógł wnioskować o jego zmianę.