wersja testowa serwisu

Bełchatów: Medaliści i rekordziści z gratulacjami od władz miasta

Bełchatów: Medaliści i rekordziści z gratulacjami od władz miasta
UM Bełchatów

Powrócili do Bełchatowa z medalami i rekordem Polski. Zawodnicy UKS Czempion i BKL-u doskonale spisali się podczas czerwcowych Mistrzostw Polski w Wielobojach U16, U20. Listy gratulacyjne i upominki w imieniu prezydent Marioli Czechowskiej medalistom wręczył wiceprezydent Łukasz Politański.

- Możecie być przykładem dla swoich koleżanek i kolegów. Osiągacie doskonałe wyniki sportowe i pięknie reprezentujecie Bełchatów – mówił podczas spotkania z medalistami Łukasz Politański wiceprezydent Bełchatowa. To ciężka praca, którą wykonujecie zarówno wy młodzi sportowcy, jak i wasi rodzice, trenerzy i kluby – podkreślał wiceprezydent.

A gratulować jest czego. Małgorzata Domagała, Amelia Zochniak, Julia Jończyki Anna Olczyk w Łodzi podczas Mistrzostw Polski pobiły rekord Polski z wynikiem 1:43:41. Zawodniczki UKS Czempion w sztafecie 4 × 200 m wywalczyły złoto. Jak mówią, wierzyły w to, że mogą wygrać ten bieg, najbardziej cieszy je jednak pobity rekord kraju. 

Stresowałyśmy się przed tym startem, ale kiedy już przybiegłyśmy, to było tylko szczęście. Trzymałyśmy kciuki, żeby Ania, która kończyła sztafetę, przybiegła jako pierwsza – mówi Julia Jończyk. Barbara Haładaj, która była rezerwową w tym biegu, wraz z dziewczynami wywalczyła brąz w sztafecie szwedzkiej.

Gratulacje odebrały również Marysia Kołodziejczuk i Maja Matyśkiewicz (UKS Czempion) oraz Natalia Wójcik (BKL), które reprezentowały wojewódzki skład sztafety szwedzkiej U16. Dziewczyny powtórzyły sukces z ubiegłego roku i ponownie sięgnęły po złoto.

Był stres i była presja, ale jesteśmy szczęśliwe z rezultatu – mówi Maja Matyśkiewicz złota medalistka w tej konkurencji.

Uhonorowani zostali również wicemistrzowie sztafety męskiej 4 × 200 m, w składzie Filip Chrosta, Oskar Łucki, Mateusz Górny, Jakub Bracki.

Za osiągnięte wyniki podczas 4. Mistrzostw Polski w Wielobojach (U16, U20) listami gratulacyjnymi i upominkami uhonorowano 12 młodych sportowców oraz ich trenerów Dariusz Rybarczyka UKS Czempion i Łukasza Mantyka BKL.