Bełchatów: Lodowiska na ostatniej prostej w przygotowaniach do sezonu! Kiedy otwarcie tafli PCS i MCS?

skates-2827705_1280
Pixabay

Fani łyżew już mogą wyciągać po przerwie swój sprzęt. Niebawem w Bełchatowie ruszą z sezonem zimowym 2023/2024 dwa lodowiska. Jako pierwszy na swoją ślizgawkę zaprosi obiekt Powiatowego Centrum Sportu, kilka dni później z miejskiego lodowiska będzie można skorzystać przy ulicy Edwardów na osiedlu Dolnośląskim.

Jak poinformowali pracownicy Powiatowego Centrum Sportu, 7 listopada zakończył się na tamtejszej hali letni sezon i jednocześnie tego samego dnia ruszyły przygotowania do sezonu zimowego.

- Na początek poprawne rozłożenie i skręcenie band. W ciągu kolejnych dni będą trwały intensywne przygotowania tafli lodowiska na przyjęcie amatorów jazdy na łyżwach. Pierwszych Klientów lodowiska planujemy powitać 26 listopada od godziny 16:30 - przekazali pracownicy PCS Bełchatów.

Jak dodają w zimowej ofercie placówki znajdą się nie tylko kursy nauki jazdy na łyżwach, zajęcia feryjne dla dzieci w wieku 7-13 lat z powiatu bełchatowskiego, ale także zawody curlingowe, z których Bełchatów słynie już od lat. Tuż przed wpuszczeniem na taflę lodu pierwszych miłośników jazdy na łyżwach, w dniach 23-26 listopada odbędzie się XIII Bełchatów OPEN czyli największe towarzyskie zawody curlingowe w Polsce o Puchar Starosty Bełchatowskiego.

Z kolei miejskie lodowisko na os. Dolnośląskim również jest na etapie intensywnego przygotowania do sezonu zimowego i jak zaznaczają jego pracownicy prace związane z przygotowaniem obiektu już dobiegają końca.

- Mamy świadomość, że z niecierpliwością czekacie na inaugurację sezonu zimowego na miejskiej ślizgawce. Z uwagi na liczne pytania informujemy, że będzie ona dostępna do użytku od poniedziałku 4 grudnia. Korzyści płynące z przebudowy Lodowiska Miejskiego z pewnością wynagrodzą Wam czas oczekiwania na otwarcie. Widzimy się już niebawem– czytamy na facebookowym profilu Miejskiego Centrum Sportu, które administruje obiektem przy Edwardów.  

Lodowisko będzie czynne przez 7 dni w tygodniu od godz. 9:00 do 21:00. Wejścia na odbywać się będą co półtorej godziny, ostatnie o 19:30. Wzorem lat poprzednich, w godzinach dopołudniowych z wejść będą także korzystać uczniowie bełchatowskich szkół w ramach zajęć wychowania fizycznego.

Decyzją prezydent Marioli Czechowskiej w nadchodzącym sezonie ceny utrzymane zostały takie same, jak w latach ubiegłych. Jednorazowe wejście dla dzieci, młodzieży i studentów kosztować będzie 2 zł, zaś dla osób dorosłych – 5 zł. Czynna będzie także wypożyczalnia łyżew, która umożliwi wypożyczenie sprzętu w cenie 5 zł/h.