Bełchatów: Jest 9 mln zł do rozdysponowania na odnawialne źródła energii. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z dotacji

Bełchatów: Jest 9 mln zł do rozdysponowania na odnawialne źródła energii. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z dotacji
UM Bełchatów

Miasto Bełchatów, które znalazło się na liście rezerwowej, otrzyma jednak ponad 9 mln zł na instalacje Odnawialnych Źródeł Energii. Mieszkańcy, którzy zgłosili się do programu, będą mogli skorzystać z dotacji sięgającej 85 proc. kosztów netto, na założenie instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła czy kotłów na biomasę.

Chodzi o ogłoszony w tamtym roku program na unijne dofinansowanie OZE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Miasto Bełchatów przystąpiło do konkursu i zebrało ponad 350 chętnych mieszkańców, którzy w ramach tego dofinansowania zadeklarowali chęć wybudowania na swoich posesjach instalacji fotowoltaicznej, pomp ciepła czy kotłów na biomasę.

Miejski wniosek przeszedł pozytywnie weryfikację, jednak w pierwszym rozdaniu znalazł się na liście rezerwowej. W do urzędu wpłynęła informacja o tym, że zwiększona została pula na to zadanie i w związku z tym Miasto Bełchatów otrzyma ponad 9 mln zł. To oznacza, że mieszkańcy, którzy złożyli wnioski, mogą skorzystać z dofinansowania i za 15 proc. wartości netto plus VAT będą mogli u siebie zainstalować Odnawialne Źródła Energii

- Dzwonimy do tych osób, informując, że program będzie realizowany. Sprawdzamy, czy mieszkańcy, którzy zgłosili się do programu, są nadal zainteresowani otrzymaniem dotacji. Jeśli jeszcze ktoś, kto złożył wniosek w ubiegłym roku, nie został poinformowany, proszony jest o kontakt telefoniczny z nami – mówi Jakub Berłowski koordynator Zespołu Rozwoju Miasta. 

Numer kontaktowy to 44 733 51 46 lub 44 733 51 44. Czynny jest w godzinach pracy urzędu.

Na etapie zbierania wniosków chęć skorzystania z dofinansowania złożyło 340 osób zainteresowanych montażem u siebie instalacji fotowoltaicznej, ponad 50 pompami ciepła i 7 kotłami na biomasę. Niektórzy zadeklarowali chęć skorzystania z dwóch źródeł OZE.

Źródło: UM Bełchatów