wersja testowa serwisu

Remont i triathlon. Jak jeździć po Bełchatowie w najbliższy weekend? Co z emzetkami? Sprawdź!

Remont i triathlon. Jak jeździć po Bełchatowie w najbliższy weekend? Co z emzetkami? Sprawdź!
UM Bełchatów

W sobotę i niedzielę (17 – 18 lipca) z powodu remontu zamknięta będzie Pileckiego. Dodatkowo w niedzielę z powodu Lotto Triathlon Energy wyłączonych z ruchu będzie kilka innych ulic. W związku z tym kierowcy powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu. Także pasażerów komunikacji miejskiej czekają zmiany - niektóre kursy emzetek zostaną zawieszone, część autobusów natomiast pojedzie trasami zastępczymi.

Najbliższy weekend w Bełchatowie może być trudny dla kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej oraz pieszych. W tym czasie zbiegną się bowiem końcówka remontu ulicy Pileckiego oraz rywalizacja triathlonistów. W sobotę i niedzielę (17-18 lipca) drogowcy będą wymieniać asfalt w samym centrum miasta - na Pileckiego. Aby prace przebiegły szybko i sprawnie, konieczne jest wyłączenie całej ulicy z ruchu (czytaj artykuł: W weekend ul. Pileckiego będzie zamknięta). W związku z tym zmianie ulegnie kursowanie trzech linii komunikacji miejskiej – nr 2, 9 i Z (szczegóły w dalszej części artykułu).

Więcej niedogodności dla kierowców i pasażerów spodziewanych jest natomiast w niedzielę. Tego dnia bowiem w Bełchatowie toczyć się będzie rywalizacja sportowa w ramach Lotto Triathlon Energy 2021. By zawody mogły zostać przeprowadzone, konieczne było wyłączenie na ich czas kilku ulic w mieście oraz poza nim. 

Pierwszy etap (pływanie) prowadzony będzie na Słoku, potem zawodnicy wsiądą na rowery i ruszą w stronę Bełchatowa. W związku z tym między 8:00 a 13:00 całkowicie zamknięta będzie droga powiatowa od skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW484 przez Rząsawę, Słok – Młyn. Dodatkowo od 9:00 do 13:30 całkowicie wyłączony z ruchu zostanie pas drogi wojewódzkiej DW484 na odcinku do ulicy Armii Krajowej w Bełchatowie oraz ulice Armii Krajowej (do Goetla), Staszica (od Goetla do Okrzei), Okrzei do 1 Maja oraz ulica Witosa. Z kolei ulice znajdujące się w ścisłym centrum Bełchatowa zostaną zamknięta między 9:30 a 16:30 – chodzi o ul. Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Czyżewskiego (na odcinku 2,6 km od ronda Wybickiego w kierunku miejscowości Dobiecin).

Jak pojadą miejskiej autobusy?

Sobota, 17 lipca

 • Linie nr 2 i Z w obydwóch kierunkach kursować będą ulicą Mielczarskiego i Kościuszki z pominięciem przystanków na ul. Pileckiego,
 • Linia nr 9 w obydwóch kierunkach kursować będzie ulicą Czapliniecką z pominięciem przystanków na ulicy Rotm. W. Pileckiego, Kościuszki, Mielczarskiego. 

Niedziela, 18 lipca

Linia nr 2

 • kierunek Rynek Grocholski – Szpital: zawieszone kursy z godz.: 9:40, 11:15, 13:00, 14:25.
 • kierunek Szpital – Rynek Grocholski: zawieszone kursy z godz.: 10:20, 11:55, 13:35, 15:05.

Linia nr 3

 • kierunek Rynek Grocholski – Lipowa / Nadleśnictwo/:
 1. kursy z godz.: 9:55, 12:15, przebiegać będą następującymi ulicami: Rynek Grocholski, Piotrkowska, Goetla, Mioceńska w prawo w Budryka, św. F. Kowalskiej, Staszica, Sienkiewicza, dalej trasa linii bez zmian. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Budryka /Mioceńska/, Staszica /św. F. Kowalskiej/, 1 Maja, Dąbrowskiego, Kwiatowej, Pl. Wolności, Piłsudskiego.
 2. kurs z godz.: 14:10 przebiegać będzie następującymi ulicami: na odcinku Rynek Grocholski - Staszica /św. F. Kowalskiej/, trasa wg obowiązującego rozkładu, następnie Staszica do Sienkiewicza i dalej trasa wg obowiązującego rozkładu. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. 1 Maja, Dąbrowskiego, Kwiatowej, Pl. Wolności, Piłsudskiego,
 • kierunek Lipowa / Nadleśnictwo/ - Rynek Grocholski: kursy z godz.: 9:02, 10:52, przebiegać będą następującymi ulicami: na odcinku Lipowa – Sienkiewicza, trasa wg obowiązującego rozkładu, następnie ul. Staszica, św. F. Kowalskiej, Budryka, Mioceńską, dalej trasa linii bez zmian. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Piłsudskiego, Pl. Wolności, Kwiatowej, Dąbrowskiego, 1 Maja, Staszica /os. Słoneczne/, Staszica /rondo/, Goetla,Kursy z godziny: 13:12, 15:12 przebiegać będą następującymi ulicami: na odcinku Lipowa – Sienkiewicza, trasa wg obowiązującego rozkładu, następnie ul. Staszica i dalej trasa wg obowiązującego rozkładu. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Piłsudskiego, Pl. Wolności, Kwiatowej, Dąbrowskiego, 1 Maja.

Linia nr 10

 • kierunek Przemysłowa – Budryka /pętla
 1. kursy z godziny: 10:16 , 12:16, przebiegać będą następującymi ulicami: na odcinku Przemysłowa – Sienkiewicza, trasa wg obowiązującego rozkładu, następnie ul. Staszica, św. F. Kowalskiej, Budryka /pętla/. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Piłsudskiego, Pl. Wolności Kwiatowej, Dąbrowskiego, 1 Maja, Staszica /os. Słoneczne/ i Budryka /szkoła/.
 2. kurs z godziny: 14:11 przebiegać będzie następującymi ulicami: na odcinku Przemysłowa – Sienkiewicza, trasa wg obowiązującego rozkładu, następnie ul. Staszica i dalej trasa wg obowiązującego rozkładu. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Piłsudskiego, Pl. Wolności, Kwiatowej, Dąbrowskiego, 1 Maja.
 • kierunek Budryka /pętla/ - Przemysłowa
 1. kursy z godziny: 9:20, 11:00 przebiegać będą następującymi ulicami: Budryka/pętla/ do św. F. Kowalskiej, Staszica, Sienkiewicza, dalej trasa wg obowiązującego rozkładu jazdy. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. Budryka /Mioceńska/, Staszica /św. F. Kowalskiej/,1 Maja, Dąbrowskiego, Kwiatowej, Pl. Wolności, Piłsudskiego.
 2. kursy z godziny: 13:20, 15:05 przebiegać będą następującymi ulicami: na odcinku Budryka/pętla/ - Staszica /św. F. Kowalskiej/, trasa wg obowiązującego rozkładu, następnie Staszica do Sienkiewicza i dalej trasa wg obowiązującego rozkładu. Wyłączone z eksploatacji zostają przystanki znajdujące się przy: ul. 1 Maja, Dąbrowskiego, Kwiatowej, Pl. Wolności, Piłsudskiego.

Ważne!

 • Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach, na odcinkach objazdowych.
 • W niedzielę, 18 lipca, kursowanie na Wawrzkowiznę zawieszone.
 • Pozostałe kursy będą realizowane wg obowiązującego rozkładu jazdy.