wersja testowa serwisu

Te imiona to hit wśród nowonarodzonych mieszkańców Bełchatowa! Znamy trendy dla dziewczynek i chłopców

person-1284444_1280
Pixabay

Z reguły wybierane jest na całe życie. Nic więc dziwnego, że jego wybór, to taki trudny orzech do zgryzienia dla wielu przyszłych rodziców. Mowa oczywiście o imionach. Jedni rodzice wybierając swojej pociesze imię, sięgają do rodzinnych korzeni, są też tacy, którym udzielają się trendy. Zawsze jest bowiem tak, że na przestrzeni kilku lat jedne są bardziej popularne, a inne odchodzą do lamusa. Jak sprawa wygląda na przestrzeni ostatniego roku w Bełchatowie?

Jak podaje bełchatowski Urząd Stanu Cywilnego, w 2021 r. zarejestrowano w tej jednostce 755 aktów urodzenia. Warto dodać, że wśród nich jest 232 nowych mieszkańców Bełchatowa, to o czworo mniej niż rok wcześniej. Pozostałe dzieci, to mieszkańcy innych miejscowości. A jak wygląda sprawa imion tych młodych bełchatowian. 

Wśród dziewczynek: Oliwia, Julia, Laura, Nela - to najczęściej rejestrowane żeńskie imiona w 2021 przez Urząd Stanu Cywilnego w Bełchatowie. Wśród chłopców prym wiodą: Tymon, Franciszek, Antoni, Aleksander i Filip. 

Warto również w tym miejscu wspomnieć o pojedynczych przypadkach nadawania imion. W bełchatowskim USC zarejestrowano takie imiona jak Zoe, Mia, Gaja, a wśród chłopców Dobromił, Miron, Dorian.

- Przypomnijmy, że zgodnie z prawem już od kilku lat rodzice mogą wybrać dla swojej pociechy imię obce i to niezależnie od własnego obywatelstwa i narodowości. Nadal obowiązuje natomiast zasada nadawania maksymalnie dwóch imion, które nie mogą być ośmieszające, czy nieprzyzwoite - informują pracownicy USC w Bełchatowie

Warto dodać, że na przestrzeni ostatnich lat wśród nietypowych imion były też: Manuel, Emma, Alena, Marie, Leila, Miriam, Selena, Aron, Deniz, Nastia, Noemi, Ikar czy Stella. Jak podkreślają urzędnicy USC, wybór takich imion, w dobie rosnącej ilości wielonarodowościowych związków, a co za tym rodziców, nie powinien dziwić.