wersja testowa serwisu

Dzień Pluszowego Misia: W Bełchatowie szykuje się misiastyczna zabawa! Sprawdź szczegóły

dzien-pluszowego-misia
Pixabay, mat. prasowe organizatora

To będzie z pewnością wspaniała zabawa dla najmłodszych, ale i starszym może nasunąć przyjemne sentymenty. Na najbliższy weekend zaplanowano wyjątkowo ciepłe listopadowe święto: Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

Urocze przytulanki towarzyszą nam od dzieciństwa. Mało jednak kto wie, że pluszowy miś to symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się 1902 roku. Ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się wraz z towarzyszami na polowanie. Jeden z jego towarzysz postrzelił małego niedźwiadka. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierze kazał je uwolnić. Całą historię uwieczniono w waszyngtońskiej gazecie. Stała się ona inspiracją dla producenta zabawek, który stworzył pluszowego niedźwiadka, którego nazwał Teddy Bear.

Pluszowymi misiami bawią się dzieci już od ponad 100 lat! Dziś Przytulanki towarzyszom maluchom w niemal każdej chwili. Są towarzyszami zabaw, powiernikami sekretów i pocieszycielami. Stały się symbolem tego co ciepłe, dobre, łagodne i bezpieczne.

- Dzień Pluszowego Misia świętujemy dziś na różne sposoby, szczególnie w szkołach i przedszkolach organizowane są różnorodne misiowe zabawy. W tym roku w sposób wyjątkowy w obchody tego święta włączają się chodzące Maskotki z całego regionu i zapraszają do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców Bełchatowa i okolic. Czeka nas misiastyczna zabawa, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, tańce i kolorowe zabawy z dużymi maskotkami - mówi Ola Lont z Fundacji Ośrodek Realizacji Inicjatyw, 

To właśnie ta bełchatowska fundacja wraz z Fundacją Mam Marzenie i galerią Olimpia zaprasza na najbliższą sobotę, 20 listopad na zlot chodzących Maskotek. Jak zapowiadają organizatorzy do wspólnej zabawy zaproszą: bałwanek, myszka, panda i wiele innych bajkowych postaci. Nie zabraknie też oczywiście misiów!

- A wszystko to w szczytnym celu. Podczas wydarzenia w galerii Olimpia zbierane będą nowe pluszowe maskotki i zabawki, a także pieniądze, które wesprą działania ogólnopolskie Fundacji Mam Marzenie - dodaje Ola Lont.

Już po raz trzeci Fundacji Mam Marzenie z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia organizuje zbiórkę nowych pluszowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych dla pacjentów oddziałów onkologicznych w całym kraju. Zebrane dary zostaną 25 listopada przekazane do szpitali dziecięcych w całym kraju.

- Podopieczni Fundacji Mam Marzenie bardzo często w trakcie pierwszego spotkania z wolontariuszami, tulą się do swoich ulubionych maskotek i chwalą się nimi. Zdarza się, że pluszowe maskotki pomagają nam w przełamaniu pierwszych lodów i poznanie dziecięcego marzenia. Stąd pomysł na zorganizowanie corocznej zbiórki zabawek w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Misia - wyjaśnia Ola Lont.

Warto dodać, że w całe przedsięwzięcie angażują się także wolontariusze ze szkolnego koła wolontariatu z I LO im. Broniewskiego w Bełchatowie. 

Dzień Pluszowego Misia w galerii Olimpia już w najbliższą sobotę, 20 listopada w godzinach od14:00 do 18:00.