wersja testowa serwisu

Bełchatów: MCK zaprasza na śpiewające powitanie lata

swietojanski_www
MCK Bełchatów

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na śpiewające powitania lata. Podczas „Świętojańskiego wieczoru muzycznego", który odbędzie się w sobotę 26 czerwca, wspólnie z chórami działającymi w placówce będzie można zanucić znane i lubiane przez wszystkich piosenki.

„O mnie się nie martw", „Kawiarenki" „Jadą wozy kolorowe", „Tango milonga" i „Kolorowe jarmarki" – te przeboje zna chyba każdy z nas. Okazja do ich wspólnego śpiewania będzie już w najbliższą sobotę, 26 czerwca. Tego dnia przed Miejskim Centrum Kultury odbędzie się „Świętojański Wieczór Muzyczny". Jak mówi jedna z koordynatorek wydarzenia, Agnieszka Bielska, chodzi o wyjątkowe przywitanie lata. –

- Cieszymy się, że będziemy mogli się spotkać i w piknikowej atmosferze przypomnieć znane i lubiane przez wszystkich przeboje. Chcemy także nawiązać do Nocy Świętojańskiej i przybliżyć bełchatowianom tradycje z nią związane. Dlatego też zachęcam wszystkie panie do przyjścia na plac Narutowicza w kwietnych wiankach. Jestem przekonana, że razem stworzymy największy chór w Bełchatowie – dodaje z uśmiechem Agnieszka Bielska.

Do wspólnego śpiewania zachęcać będą działające przy bełchatowskim MCK-u chóry pod przewodnictwem Elżbiety Wesołowskiej: Cantabile oraz Pasjonata z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszystko rozpocznie się w sobotni wieczór o godz. 20:00.