A1 na ostatniej prostej. Właśnie oddano kolejne kilometry trasy między Piotrkowem, a Kamieńskiem!

Mirbud-1
GDDKiA w Łodzi
Drogowcy przekazują dobre informacje z budowy A1 - właśnie zakończył się kolejny etap prac na autostradzie między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. W związku z tym kierowcy dostali właśnie do dyspozycji kolejnych 10 kilometrów jezdni zachodniej - kierunek Katowice. 

Oznacza to, że jadąc w kierunku Katowic, zmotoryzowani mają już na tym odcinku do dyspozycji łącznie 17 kilometrów jezdni o pełnym przekroju trzech pasów ruchu. Należy jednak pamiętać, że na takim samym odcinku jezdni wschodniej, czyli tej w kierunku Łodzi ruszają prace związane z demontażem separatorów, usuwaniem tymczasowego i naniesieniem docelowego oznakowania poziomego.  

- Do przekazania kierowcom pozostał jeszcze ostatni, 7-kilometrowy fragment jezdni w kierunku Katowic. Zakończenie tego etapu prac będzie jednocześnie oznaczało koniec ruchu dwukierunkowego na jezdni wschodniej (docelowo wyłącznie kierunek na Łódź). Powinno to nastąpić jeszcze w tym roku. Wówczas cały, ponad 24-kilometrowy odcinek A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem zostanie oddany do ruchu, a kierowcy będą mogli korzystać z trzech pasów w obu kierunkach - informuje Maciej Zalewski z GDDKiA w Łodzi.

Jak zaznaczają drogowcy, udostępnienie trzech pasów na autostradzie nie będzie jednoznaczne z końcem budowy trasy. Prace będą jeszcze prowadzone poza jezdnią do wiosny przyszłego roku i to właśnie do tego momentu na autostradowym odcinku między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem będzie obowiązywało ograniczenie do 100 km/h. 

- Zakończenie wszystkich robót nie tyko pozwoli na wprowadzenie maksymalnej prędkości 140 km/h na tym odcinku. Będzie także oznaczało definitywny koniec budowy autostrady A1 na terenie Polski, czyli połączenie portów trójmiejskich z południową granicą kraju wygodną i bezpieczną trasą najwyższej klasy - podsumowuje Zalewski.