wersja testowa serwisu

24. edycja Bełchatowskiej Piętnastki: Setki biegaczy w rywalizacji na ulicach miasta! Zobacz relację z imprezy

24. edycja Bełchatowskiej Piętnastki: Setki biegaczy w rywalizacji na ulicach miasta! Zobacz relację z imprezy

Już po raz dwudziesty czwarty ulicami Bełchatowa pobiegli uczestnicy Bełchatowskiej Piętnastki. Na starcie zameldowało się ponad 700 biegaczy. Były emocje, pamiątkowe medale, a dla najlepszych puchary i nagrody finansowe.

WIDEO >>> Zobacz obszerną wideorelację z Bełchatowskiej Piętnastki >>> KLIKNIJ TUTAJ.

Po dwóch latach przerwy na bełchatowskie ulice powróciła Bełchatowska Piętnastka. W niedzielę, 21 listopada, odbyła się 24. edycja biegu. Na linii startu zameldowało się kilkuset zawodników z całej Polski, ale też Europy. Z dystansem 15 km zmierzyło się dokładnie 552 biegaczy – 84 panie i 414 mężczyzn. Zawodnicy startujący na głównym dystansie mieli do pokonania trzy pięciokilometrowe pętle, start i meta zlokalizowane były przy hali Energia. Najszybciej na mecie zameldował się Kamil Walczyk – jego czas to 00:47:18. Z kolei wśród kobiet bieg jako pierwsza ukończyła Barbara Pawełczak z czasem 00:59:00. Komplet wyników tegorocznej Piętnastki dostępny jest na datasport.pl.

Tradycyjnie już głównemu dystansowi – 15 km – towarzyszył bieg rekreacyjny na 5 km. Wystartowało w nim 233 biegaczy – 58 kobiet i 151 mężczyzn. Wśród nich najszybsi okazali się Kamil Bąkowicz (00:16:53) i Katarzyna Ostojska (00:20:13).

Na szyjach tych, którzy ukończyli bieg, zawisły pamiątkowe medale, a dla najlepszych były puchary i nagrody pieniężne.

Przypomnijmy, że Bełchatowska Piętnastka to jeden z najstarszych biegów w regionie. Do sportowego kalendarza Bełchatowa powrócił w 2009 roku, po czternastoletniej przerwie i od tego czasu zbiera coraz lepsze recenzje. Organizatorami tegorocznej edycji byli Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu oraz Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny.