18-latek tak gnał, że wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca i pasażer w szpitalu [Foto]

12
KPP Bełchatów

Prawdopodobnie nadmierna prędkość były przyczyną niebezpiecznego zdarzenia drogowego w miejscowości Myszaki. 18-letni kierowca Opla na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Szczegóły i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają teraz bełchatowscy policjanci.

Informację o zdarzeniu dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał 8 listopada, o godzinie 20.45. Na miejscu policjanci z bełchatowskiej drogówki zastali rozbitego Opla oraz kierowcę i pasażera pojazdu. 

- 18-letni mieszkaniec gminy Bełchatów poinformował, że jadąc od strony miejscowości Niedyszyna w kierunku Bełchatowa, na łuku drogi, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca osobówki oraz jego pasażer z obrażeniami trafili do szpitala - przekazuje nadkom. Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów.

Na miejscu grupa wypadkowa wykonała oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu, mundurowi zabezpieczyli ślady, które będą stanowić dowód w sprawie. Kierowa był trzeźwy. Szczegóły i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają teraz policjanci z Wydziału do spraw Przestępstw w Ruchu Drogowym i Wykroczeń.

CZYTAJ >>> Potrącenie 11-latka na Binkowie. Sprawczyni uciekła z miejsca zdarzenia! Policja ruszyła na poszukiwania i prosi o pomoc

- Niezmiennie prosimy o bezpieczną jazdę i stosowanie się do przepisów Prawa w Ruchu Drogowym. Apelujemy o ostrożność za kierownicą. Zwłaszcza teraz w okresie jesienno-ziomowym, kiedy warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom i na drogach miejscami jest ślisko, powinniśmy zdjąć nogę z gazu i przewidywać zagrożenie. Chwila nieuwagi może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Przypominamy, że kierowanie pojazdem to odpowiedzialność za siebie i innych uczestników ruchu drogowego - dodaje nadkom. Iwona Kaszewska.

Jak dodaje rzeczniczka bełchatowskiej policji, młodzi kierowcy są grupą osób, którą cechuje brak doświadczenia i umiejętności w kierowaniu pojazdami i jednocześnie duża skłonność do brawury i ryzyka. Nieodpowiedzialne zachowania za kierownicą, skłonności do popisywania się przed rówieśnikami, nieprzewidywanie zagrożenia, nadmierna prędkość, to wszystko często powoduje tragiczne i nieodwracalne w skutkach zdarzenia na drodze. Niezależnie od wieku i okoliczności zawsze zachowujmy za rozsądek i wyobraźnie za kierownicą!

CZYTAJ >>> Stracił panowanie nad Oplem i dachował między drzewami! 24-latek wydmuchał ponad promil