Zajęcia sportowo-rekreacyjne, akcje prozdrowotne, spotkania poetyckie czy szkolenia z bezpieczeństwa w sieci. To tylko kilka z dziewiętnastu projektów, jakie wpłynęły w tegorocznej, dziesiątej już, edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Pozytywnie zweryfikowanych zostało czternaście z nich. Ostateczną listę zadań, na które będzie można głosować, poznamy 30 kwietnia.
Zakończył się kolejny etap Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Chodzi o weryfikację projektów złożonych przez mieszkańców. W tegorocznej odsłonie BO wpłynęło ich aż 19. Wszystkie zostały sprawdzone pod kątem formalnym oraz merytorycznym. Ostatecznie pozytywnie ocenionych zostało aż 14 propozycji.
- Możemy powiedzieć, że budżet obywatelski ma nowe życie. Bełchatowianie złożyli o wiele więcej propozycji niż w poprzednich latach, z czego bardzo się cieszę. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali, którzy mieli pomysł i wykonali sporą pracę składając projekt. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się aż czternaście bardzo ciekawych i różnorodnych propozycji. Zachęcam do zapoznania się z nimi. Tym bardziej, że już niebawem ruszy głosowanie. Wtedy też dowiemy się, które zdaniem bełchatowian są najlepsze. I to właśnie te będziemy realizować - mówi Patryk Marajn, prezydent Bełchatowa.
Budżet Obywatelski – co zaproponowali mieszkańcy?
Wśród zakwalifikowanych do następnego etapu są propozycje zadań o przeróżnym charakterze - od prozdrowotnych, przez sportowe, a na kulturalnych kończąc.
Opisy wszystkich zakwalifikowanych projektów, a także tych, które ze względów formalnych bądź merytorycznych zostały odrzucone, można znaleźć na decydujemy.belchatow.pl.
Kiedy wyniki Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa?
Ostateczną listę zadań, na które będzie można oddać swój głos w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa, opublikujemy 30 kwietnia. Samo głosowanie zaś ruszy 12 maja i potrwa do 19 maja. Natomiast które projekty miasto zrealizuje, dowiemy się 23 maja.
Przypomnijmy, że to już dziesiąta odsłona Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Jego odświeżona formuła zakłada, że miasto będzie realizować tzw. miękkie propozycje mieszkańców. W puli jest 200 tys. zł.