wersja testowa serwisu

Zbliża się Majówka na placu Wolności w Bełchatowie

majowka

Po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wracamy do plenerowych wydarzeń kulturalnych. Pierwsze z nich - Noc Muzeów już za nami, kolejne w najbliższy weekend. Zapraszamy na Majówkę na Placu Wolności.

Już w najbliższą niedzielę 23 maja, będzie można na żywo posłuchać występów miejskich stypendystów i orkiestry dętej. Od godziny 16.00 na scenie plenerowej w zrewitalizowanym parku na Placu Wolności rozbrzmiewać będą dźwięki muzyki. - Cieszę się bardzo, że przestrzeń miejska ponownie zacznie tętnić życiem. Możemy znów przebywać razem, ciesząc się wiosną i plenerem. Myślę, że wszyscy już za tym tęskniliśmy – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

W niedzielę na Placu Wolności będzie można posłuchać Miejskiej Orkiestry Dętej Bełchatów – Grocholice, a także miejskich stypendystów. Wystąpią Liliana Kopala, Władysław Gągała, Pola Gągała, Subito Band, A'vista, a także Tatiana Kopala - finalistka The Vois Kids.

Będzie coś dla ucha i dla ciała. Od dzisiaj tj. poniedziałku 17 maja, Miejskie Centrum Kultury rozpoczyna próby do wspólnego tańca, którego finałowe wykonanie zaprezentowane zostanie podczas niedzielnej majówki. MCK proponuje, by z obostrzeń wyjść tanecznym krokiem, do zabawy zaprasza wszystkich chętnych. Bez znaczenia na wiek i umiejętności taneczne. Próby organizowane będą codziennie od poniedziałku do soboty (22 maja) o godzinie 12:00.

Z kolei w sobotę, 22 maja, Miejskie Centrum Sportu wraz z Klubem Sportowym Nordic Woalking Bełchatów zapraszają mieszkańców do udziału w warsztatach organizowanych pod hasłem „Chodź po zdrowie". Zainteresowani spotkają się o godzinie 16:00 w parku za Muzeum Regionalnym. Co ważne, do piątku do północy trzeba zgłosić chęć udziału w akcji. Wszelkie szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Centrum Sportu (http://mcs.belchatow.pl/).

Przypominamy o obowiązujących zasadach sanitarnych, dotyczących zachowaniem dystansu 1,5 m między osobami, dezynfekcji rąk i zakrywaniu ust i nosa. Ponadto prosimy o dostosowanie się do zakazu spożywania napojów i posiłków na terenie organizowanych wydarzeń.

źródło: UM Bełchatów