wersja testowa serwisu

Zawodnicy z Knock-Out Tem Bełchatów powołani do kadry narodowej!

KADRA

Bełchatowianie Bartłomiej Kęsy (Junior) i Marcel Adasiewicz (Kadet Starszy), otrzymali powołanie do kadry narodowej w kick-boxingu. Będą oni reprezentować Polskę w formule PF, czyli point-fighting. Obaj zawodnicy na co dzień trenują w Knock-Out Team Bełchatów.

Mamy dobrą wiadomość dla fanów sportów walki. Dwóch młodych bełchatowskich kick bokserów znalazło się w drużynie narodowej. Fantastyczne występy podczas czerwcowych Mistrzostw Polski oraz turnieju o Puchar Polski Kadetów zaowocowały powołaniem Bartłomieja Kęsego oraz Marcela Adasiewicza do kadry narodowej na rok 2021/2022. Pierwszy ze świeżo upieczonych kadrowiczów startuje w kategorii wiekowej Junior – 69 kg, drugi natomiast w Kadetach Starszych – 37 kg. Obaj są zawodnikami Klubu Sportowego Knock-Out Team Bełchatów, a o rozwój ich sportowego talentu i umiejętności dba doświadczony trener Krystian Gortat.

Powołania do kadry to nie jedyne sukcesy, jakimi w ostatnim czasie pochwalić się może bełchatowski klub. Podczas rozgrywanych pod koniec czerwca w Zawierciu Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów jego reprezentanci zdobyli 4 medale, zaś podczas Pucharu Kadetów aż 7 krążków. Na podium stawali:

  • kadeci młodsi: Jakub Poteralski (3. miejsce PF), Filip Czechowski (3. miejsce LC), Szymon Zatorski (3. miejsce PF),
  • kadeci starsi: Marcel Adasiewicz (2. miejsce PF), Jonasz Gortat (3. miejsce LC),
  • juniorzy: Bartłomiej Kęsy (3. miejsce PF), Wiktor Paszkiewicz (3. miejsce PF) ,
  • senior: Krystian Gortat (2. miejsce PF).


Wszystkim kick bokserom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na matach.

*PF (point-fighting) - formuła nastawiona głównie na szybkość zawodników; walka jest przerywana i punktowana po każdym czystym trafieniu przeciwnika; ograniczona siła uderzeń; walka odbywa się na tatami, wyjątkowo na ringu, standardowo trwa 3x2 min.

*LC (light-contact) - forma walki ciągłej w której zawodnicy muszą wykazać się umiejętnością walki technicznej; walka odbywa się na ringu, parkiecie lub tatami, standardowo trwa 3x2 min.