wersja testowa serwisu

Wójt Gminy Kluki wręczyła nagrody dla nauczycieli

8
fot. Urząd Gminy Kluki

Dzień Edukacji Narodowej przypada w dniu 14 października. Święto Nauczycieli i wszystkich ludzi Polskiej Szkoły upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

Właśnie w dniu 14 października 2020 r. w Urzędzie Gminy w Klukach odbyło się spotkanie Wójta Gminy Kluki – Pani Renaty Kaczmarkiewicz z dyrektorami gminnych Szkół Podstawowych, dla uczczenia Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie było miłą okazją do wyróżnienia dyrektorów, którzy wytrwale i sumiennie wykonują swoją pracę wkładając w nią pasję i zaangażowanie.

Wójt Gminy Kluki Renata Kaczmarkiewicz podziękowała dyrektorom Szkół wręczając im w dniu ich święta nagrody i dyplomy. Nagrody i dyplomy otrzymali: Pani Agnieszka Mysłowska - p.o. dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kaszewicach; Pani Wioletta Drzewosz – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wandy Malczewskiej w Parznie, Pan Wiktor Wojewoda – p.o. dyrektor Zespołu Szkół im. Wandy Malczewskiej w Klukach i Pani Agnieszka Frank – wicedyrektor Zespołu Szkół im. Wandy Malczewskiej w Klukach.

Pani Wójt, dziękując za wytrwałą pracę szczególnie w dniach uciążliwej pandemii, złożyła na ręce Państwa Dyrektorów najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom oświaty w gminie Kluki.

źródło: UG Kluki