wersja testowa serwisu

Wkrótce bezpłatne badania mammograficzne w Kleszczowie

b2ap3_thumbnail_b2ap3_thumbnail_mammografia

Kleszczowska Przychodnia Salus informuje, iż można zapisywać się na bezpłatne badania mammograficzne.

Badania wykonywane będą przez podmiot leczniczy MEDICA sp. z o.o. w mammobusie, który będzie zaparkowany przed przychodną Salus. Spółka MEDICA realizuje świadczenia zdrowotne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia (w roku 2021 są to roczniki od 1952 do 1971), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii.

Ponadto kobietom – mieszkankom Gminy Kleszczów – spoza grupy refundowanej w ramach programu Narodowego Funduszu Zdrowia, przychodnia Salus oferuje bezpłatne badania w ramach programu „Profilaktyka chorób nowotworowych ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów piersi", realizowanego we współpracy z Gminą Kleszczów.

W oparciu o ten program badaniami mammograficznymi może zostać objęta grupa kobiet w wieku 35-60 lat. W tym przypadku badanie mammograficzne poprzedzone musi być konsultacją lekarską (w celu wykluczenia przeciwskazań) oraz zakwalifikowaniem pacjentki. Udział w programie musi być poprzedzony świadomą pisemną zgodą pacjentki.

Terminy przyjęć do poradni ginekologiczno-położniczej w ramach realizacji programu „Profilaktyka chorób nowotworowych ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów piersi" są uzgadniane indywidualnie od poniedziałku do piątku w rejestracji przychodni w godz. 8.00-18.00 lub telefonicznie pod numerami telefonu 44 731 30 80, 44 731 30 15.

Szczegółowe informacje – w rejestracji przychodni.

źródło: UG Kleszczów