Na jakim etapie są prace związane z rozbudową szkoły podstawowej w Łękińsku?

szkola-2

Na jakim etapie są obecnie prace związane z rozbudową szkoły podstawowej w Łękińsku?

Ściany docieplone 18-centymetrową warstwą fasadowej wełny mineralnej zostały przygotowane do nałożenia ostatecznej warstwy tynku. Kolorystyka nowej części będzie zbliżona do tej, jaka występuje na elewacjach „starej" szkoły.

Wykonano już znaczną część podbudowy drogi, okrążającej szkolne budynki od południa. Zarówno jej wjazd, jak i wyjazd połączony będzie z ulicą Szkolną. Dzięki temu kierowcy autobusów szkolnych nie będą musieli wykonywać kłopotliwych manewrów zawracania, a uczniowie będą bezpiecznie wysiadać i wsiadać do autobusów w obrębie szkolnego placu.

Wszystkie okna w nowej części szkolnego budynku (z wyjątkiem świetlicy) pozbawione zostały funkcji otwierania. Za wymianę powietrza w szkolnych salach i na korytarzach odpowiadać będzie rozbudowany system klimatyzacji, obsługiwany przez 6 central. Przewody systemu klimatyzacji zostały rozprowadzone pod stropami i będą zamaskowane elementami podwieszanych sufitów.

Na wykonanych i wyschniętych wylewkach w częściach sanitarnych układane są teraz płytki ceramiczne, natomiast w salach zajęć wykonywane są ostatnie, samopoziomujące warstwy wylewek. Na nich zostaną ułożone elastyczne, kolorowe wykładziny podłogowe.

Do ogrzewania szkolnych pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej będzie wykorzystana kotłownia gazowa, ulokowana na piętrze nowego budynku. Ściany i posadzka kotłowni pokryte zostały płytkami ceramicznymi. Trwają ostatnie przygotowania do podłączenia grzewczego kotła gazowego o mocy 200 kW.

Część energii elektrycznej, zużywanej przez szkolne urządzenia i instalacje, zostanie wytworzona… w szkole. Zamontowane już ogniwa fotowoltaiczne (łącznie 128 sztuk, z czego 40 na południowej elewacji, a 88 – na dachu) mają moc 40 kWp. Po to, by nie uszkodzić solidnie docieplonego stropu dachowego (24-centymetrowa warstwa styropianu o odpowiedniej twardości, pokryta dwiema warstwami papy) do montażu ogniw PV wykorzystano specjalne stelaże obciążone balastem.

Źródło: Gmina Kleszczów