wersja testowa serwisu

Trzy dni i aż sześciu pijanych kierowców! Wśród nich sprawczyni wypadku w gminie Drużbice

pijani-kafel
Policja, OSP Wadlew

W miniony weekend policjanci z bełchatowskiej drogówki udaremnili jazdę aż sześciu nietrzeźwym kierowcom. Zatrzymani byli w różnym stopniu upojenia alkoholowego, od 0,8 do ponad 2 promili alkoholu w organizmie. Niezależnie od wydmuchanych wartości wszyscy za swoje. nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Każdemu z kierowców grozi kara 2 lat więzienia.

Istny "maraton" pijanych kierowców zaczął się w piątek, 16 lipca. Około godziny 6:50 w miejscowości Drużbice, bełchatowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 31-letniego kierującego fiatem. Mężczyzna kierował pojazdem mając w organizmie blisko promil alkoholu. Tego samego dnia, około godziny 15:20 w Klukach policjanci z miejscowego posterunku podjęli interwencję wobec kierującego audi, którego styl jazdy wskazywał, że mógł się on znajdować pod wpływem alkoholu. 

- 47-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego został przebadany alkomatem, a badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Również w piątek, około godziny 19:25 dyżurny bełchatowskiej komendy został poinformowany o nietrzeźwym kierującym. Świadek wskazał kierującego renault, który wjechał na parking przy jednym z marketów w Zelowie. Na miejscu funkcjonariusze w rozmowie z kierującym renault ustalili, że 41-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego spożywał alkohol. Mężczyzna jednak odmówił badania alkomatem, więc pobrano od niego krew do badań - informują policjanci z KPP Bełchatów.

Do kolejnych zatrzymań doszło już w sobotę 17 lipca. Około godz. 6:40 w miejscowości Rawicz w gminie Drużbice miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów. Kierująca dacią oświadczyła, że jadąc w stronę Bełchatowa, nagle poczuła silne uderzenie w tył swojego auta, w wyniku którego jej pojazd dachował. Szerzej o tym wypadku pisaliśmy >>> TUTAJ.

- Jadąca za nią 42-letnia kobieta oświadczyła, że kierując peugeotem, zagapiła się i najechała na poprzedzający ją pojazd. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierująca peugeotem miała w organizmie prawie promil alkoholu. Kierująca dacią była trzeźwa, doznała ogólnych obrażeń ciała i została przewieziona do bełchatowskiego szpitala - dodają bełchatowscy policjanci.

Jeszcze tego samego dnia, tuż przed godziną 17:00 funkcjonariusze z posterunku policji w Klukach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault, który poruszał się „wężykiem". Jak się okazało 25-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

W niedzielę, 18 lipca 2021 roku w Bełchatowie przy Alei Ampere'a bełchatowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego fiatem, którego styl jazdy wskazywał, że mógł być pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, policjanci nie pomylili się, 32-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Wszyscy opisani kierujący utracili swoje prawa jazdy, a za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Jednak wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu narażamy się nie tylko na karę, ale również na utratę życia lub zdrowia, bądź spowodowanie wypadku. 

Rząd zamierza znacząco zaostrzyć kary między innymi dla kierujących na podwójnym gazie. Szczegóły w TYM ARTYKULE.