wersja testowa serwisu

Trwają zapisy na taneczne (Re)akcje. Kolejna edycja ogólnopolskich spotkań już w listopadzie

reakcje7
fot. UM Bełchatów

W listopadzie nasze miasto ponownie stanie się stolicą tańca. Przed nami bowiem kolejna odsłona Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2021. Chętni do udziału w konkursie mogą już się zapisywać. Samo wydarzenie odbędzie się 27 listopada w Gigantach Mocy.

To będzie prawdziwe święto sztuki, podczas którego królować będą taniec współczesny, nowoczesny i uliczny. Podczas XII Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2021 na scenie MCK PGE Gigantów Mocy zatańczą soliści, duety oraz teatry tańca z całej Polski. Główną nagrodą jest Grand Prix Prezydenta Bełchatowa w wysokości 1500 złotych.

Uczestnicy zaprezentują jeden układ choreograficzny. W kompozycji, przygotowanej z pełną dowolnością środków wyrazu. Forma i treść powinny być zgrane w jedną całość obrazu choreograficznego.

Jury oceniać będzie nie tylko choreografię, wyróżniającą się technikę czy stopień trudności wykonywanych elementów, ale również kostiumy i rekwizyty, repertuar muzyczny, składające się na ogólny wyraz artystyczny.

Tancerze oraz zespoły, które chciałyby wziąć udział w tegorocznych Spotkaniach, powinny do 31 października wypełnić kartę zgłoszenia online (kliknij: Formularz) oraz przesłać do Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie nagrania spektaklu lub linku, pod którym można obejrzeć spektakl. Wszystkie informacje dotyczace tegorocznej odsłony spotkań tanecznych wraz z regulaminem turnieju znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie.

Przypomnijmy, że Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje są jednym z najważniejszych turniejów tańca w regionie. Charakteryzują się ogromna różnorodnością i niezwykle wysokim poziomem artystycznym. Są również doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i szukania inspiracji. Pierwszy konkurs odbył się w 2007 roku. Przez lata konkurs zmieniał się i ewoluował. Od samego początku impreza objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa, a od kilku lat prezydent miasta przyznaje nagrodę Grand Prix dla najlepszego zespołu festiwalu.

źródło: UM Bełchatów