wersja testowa serwisu

Tomasz T. zabił ostrym narzędziem. Cios w szyję okazał się być dla Eweliny P. śmiertelny. 44-latek już po przesłuchaniu

Tomasz T. zabił ostrym narzędziem. Cios w szyję okazał się być dla Eweliny P. śmiertelny. 44-latek już po przesłuchaniu
KPP Bełchatów

Tomasz T., który jest oskarżony o pozbawienie życia Eweliny P. przyznał się do zarzucanego czynu i złożył już obszerne wyjaśnienia przed śledczymi, którzy badają sprawę zabójstwa na osiedlu Dolnośląskim. Po zeznaniach 44-latka wiemy, że mężczyzna zabił swoją konkubinę zadając jej cios ostrokrawędziowym narzędziem w okolicę szyi. Ewelina P. doznała rany kłutej, która skutkowała utratą życia. Sąd Rejonowy w Bełchatowie przedłużył zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres do 3 miesięcy.

Do makabrycznego odkrycia zwłok Eweliny P. doszło w sobotę 3 lipca. Natychmiast ruszyła policyjna i prokuratorska machina do ustalenia i schwytania sprawy zabójstwa kobiety. Cztery dni póżniej, 7 lipca policja zdecydowała się opublikować wizerunek podejrzanego Tomasza T. i wystosowała za nim list gończy. W wyniku szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej, Tomasz T. został zatrzymany w dniu 12 lipca przez funkcjonariuszy policji w Rząśni na terenie powiatu pajęczańskiego. Więcej o akcji zatrzymania przeczytasz >>> TUTAJ.

Wczoraj, tj. 13 lipca wykonano czynności procesowe z podejrzanym w postaci ogłoszenia mu zarzutu o to, że w okresie pomiędzy 1 lipca, a 3 lipca 2021 roku, w mieszkaniu jednego z bloków w Bełchatowie, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia Eweliny P. zadał jej cios narzędziem ostrokrawędzistym w okolicę szyi, powodując u niej ranę kłutą, które to obrażenia skutkowały zgonem pokrzywdzonej, tj.o czyn z art. 148 § 1 k.k. - wyjaśnia bełchatowska prokuratura i dodaje: - Przesłuchany w charakterze podejrzanego Tomasz T. przyznał się do popełnienia zarzuconego czynu i złożył obszerne wyjaśnienia, wskazując w nich, że nie chciał pozbawić swojej konkubiny życia.