wersja testowa serwisu

Nalot służb w gminie Kluki ujawnił istną fabrykę! Tytoń, narkotyki i lewe papierosy! Zatrzymano 3 osoby

tyton_kluki_6
KAS w Łodzi

Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli w gminie Kluki produkcję wyrobów tytoniowych bez akcyzy. To była istna fabryka do produkcji tytoniowej krajanki! Jak szacują mundurowi z KAS, wartość rynkowa przechwyconego w prywatnej posesji asortymentu sięga ponad 300 tys. zł. Zatrzymano trzech mężczyzn, którzy w momencie akcji byli w trakcie pracy.

- Po wejściu do pomieszczeń gospodarczych zastano osoby w trakcie obróbki suszu tytoniowego i produkcji tytoniu do palenia. W wyniku przeszukania posesji w innym miejscu funkcjonariusze znaleźli tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy - informuje łódzka KAS.

Na terenie posesji w gminie Kluki funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli maszynę do cięcia tytoniu i bęben z parownicą do suszenia krajanki tytoniowej oraz tytoń i wyroby tytoniowe, łącznie: 412 kg tytoniu do palenia, 540 kg suszu tytoniowego, 5 000 szt. papierosów oraz 637 g substancji odurzających.

Funkcjonariusze łódzkiej KAS szacują wartość rynkową zatrzymanych towarów na ponad 300 tys. zł. Wysokość uszczupleń ciążącego na towarze podatku akcyzowego to ponad 630 tys. zł. oraz podatku VAT ponad 121 tys. zł.

- W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn polskiej narodowości. Jeden z nich w związku z posiadaniem substancji odurzających został przekazany funkcjonariuszom policji w Bełchatowie i grozi mu pozbawienie wolności. Dwóm pozostałym mężczyznom grozi kara grzywny za przestępstwo karne skarbowe - dodają funkcjonariusze łódzkie KAS.