wersja testowa serwisu

Skra Bełchatów potwierdza zakażenie COVID - 19 u siatkarzy! Ilu zawodników choruje?

hala_energia_skra
UM Bełchatów

W środę, 12 stycznia Skra Bełchatów poinformowała o wykonaniu ponownych testów RT-PCR na obecność koronawirusa. Chorobę potwierdzono u trzech zawodników. Ci zostali poddani kwarantannie. 

Przypomnijmy początek "covidowych" kłopotów Skry sięga minionej niedzieli. To wówczas przed wylotem na mecz Pucharu CEV, siatkarze PGE Skry byli zobligowani do wykonania testów RT-PCR na obecność koronawirusa. Następnego dnia okazało się, że z 14-osobowej ekipy szykującej się do wylotu, jedynie 8 osób otrzymało jednoznacznie negatywny wynik i ostatecznie tylko tak okrojony skład wszedł na pokład samolotu. 

WIĘCEJ O SPRAWIE PISALIŚMY >>> Siatkarze lecą do Bułgarii w mocno okrojonym składzie! Testy PCR wykazały zakażenia COVID - 19 u kilku zawodników? Co się wydarzyło na lotnisku?

Sześciu graczy otrzymało wyniki niejednoznaczne, co uniemożliwiło im wyjazd do Bułgarii. Zawodnicy wrócili do Bełchatowa, pozostali w izolacji, a zgodnie z przepisami, do 48 godzin od czasu otrzymania wyniku, testy zostały powtórzone.

- Po otrzymaniu wyników okazało się, że w trzech przypadkach wynik okazał się pozytywny i wszystkie z tych osób zostały poddane kwarantannie. Z uwagi na dobro osobiste, nie podajemy do publicznej wiadomości danych osób zakażonych. Jednocześnie przypominamy, że pozostali siatkarze oraz osoby ze sztabu, które poleciały do Bułgarii, miały wyniki negatywne - poinformował sztab PGE Skry. 

Warto dodać, że Żółto - Czarni mimo tak koszmarnych kłopotów przed meczem, wykazali się niesamowitą wolą walki. Bez nominalnego atakującego i z rozgrywającym z drużyny rezerw siatkarze PGE Skry zdołali wygrać z Neftochimikiem Burgas w pierwszym meczu ⅛ Pucharu CEV! Bełchatowianie mimo wielu przeciwności zwyciężyli 3:2! Więcej o tym meczu przeczytasz >>> TUTAJ.

Jak z kolei choroba trzech siatkarzy wpłynie na rozgrywki w ramach PlusLigii? 

- Klub poinformował o bieżącej sytuacji Polską Ligę Siatkówki S.A., czyli organizatora rozgrywek PlusLigi oraz stosuje się do wszelkich wydawanych decyzji przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bełchatowie - informuje oficjalny komunikat Skry Bełchatów. 

Oznacza to, że cała trójka siatkarzy z pozytywnym wynikiem nie weźmie udziału w najbliższym meczu PGE Skry ze Stalą Nysa, która został zaplanowany na najbliższą sobotę, na godz. 17.30.