wersja testowa serwisu

Kto i jaki zawód może zdobyć w Centrum Rozwoju Kompetencji. Ruszyła edukacyjna inicjatywa Łódzkiego i PGE. Nabór trwa

Kto i jaki zawód może zdobyć w Centrum Rozwoju Kompetencji. Ruszył edukacyjna inicjatywa Łódzkiego i PGE. Nabór trwa
CRK

Chcesz zdobyć nowy zawód? Myślisz o przebranżowieniu się? Zapisz się na kwalifikacyjne kursy zawodowe w Centrum Rozwoju Kompetencji. Do wyboru jest kilka kierunków, m.in. technik programista, elektromechanik czy technik automatyk. Dokumenty można składać do 24 sierpnia.


Centrum Rozwoju Kompetencji w Rogowcu to wspólna inicjatywa Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Polskiej Grupy Energetycznej. To szansa na rozwój zawodowy w obliczu wyzwań, jakie niesie ze sobą transformacja energetyczna. W centrum, które swoją działalność rozpocznie już 1 września, wszyscy zainteresowani będą mogli zdobywać nowe umiejętności i wiedzę. Kształcenie obejmie szeroko pojętą problematykę odnawialnych źródeł energii, ich zasobów, pozyskiwania, projektowania i wykorzystywania (w obszarze energetyki słonecznej, wiatrowej, geotermalnej, energetyki wodnej). Ponadto poruszane będą również zagadnienia dotyczące technologii odnawialnych źródeł energii, ekologicznych skutków przetwarzania energii, podstaw prawnych ochrony środowiska oraz rozwoju energetyki odnawialnej w Polsce i na świecie.

W szkole prowadzone będą kursy zawodowe, szkolenia oraz warsztaty. Co ważne, udział w nich będą mogli wziąć nie tylko pracownicy bełchatowskiego koncernu energetycznego, którzy myślą o przebranżowieniu, ale wszyscy mieszkańcy regionu łódzkiego. Wszystkie zajęcia praktyczne realizowane będą w obiektach Elektrowni Bełchatów.

Obecnie trwa nabór na kwalifikacyjne kursy zawodowe. Chętni wybierać mogą spośród sześciu specjalności:

 • Elektromechanik,
 • Technik automatyk,
 • Technik spawalnictwa,
 • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
 • Technik informatyk,
 • Technik programista.


Uczestnikami kwalifikacyjnych kursów zawodowych mogą być:

 • dorośli absolwenci wszystkich typów szkół (spełniony obowiązek szkolny),
 • aktualni słuchacze liceów ogólnokształcących dla dorosłych,
 • bezrobotni, którzy pragną uzyskać nowe kwalifikacje,
 • pracownicy, którzy planują zmianę zawodu, dostosowując się do zmieniających warunków na rynku pracy,
 • niepełnoletni, który ukończył ośmioletnią szkołę podstawową oraz ma opóźnienie w cyklu kształcenia związane z sytuacją życiową lub zdrowotną uniemożliwiającą lub znacznie utrudniającą podjęcie lub kontynuowanie nauki w szkole ponadgimnazjalnej dla młodzieży albo uniemożliwiającą lub znacznie utrudniającą realizowanie, zgodnie z przepisami w sprawie przygotowania zawodowego młodocianych i ich wynagradzania, przygotowania zawodowego u pracodawcy.

Zainteresowaniu udziałem w kursie mogą już aplikować. Ze względu na to, że szkoła rozpocznie działalność 1 września 2021 r., nabór jest prowadzony przez najbliżej położoną od Bełchatowa placówkę Województwa Łódzkiego – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Piotra Skargi 3.

Jakie dokumenty należy złożyć? Przede wszystkim wypełniony kwestionariusz zgłoszeniowy stronie crklodzkie.pldo którego kandydaci zobowiązani są dołączyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia praktycznej nauki zawodu w wybranym zawodzie oraz kserokopię dowodu osobistego. Dokumenty można składać do 24 sierpnia. Można to zrobić na trzy sposoby: mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., osobiście w sekretariacie CKZiU w Piotrkowie Tryb. bądź listownie (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Piotra Skargi 3, 97-300 Piotrków Trybunalski). Lista przyjętych kandydatów ogłoszona zostanie 26 sierpnia.

Ponadto w centrum powstaje Branżowa Szkoła II stopnia Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Rogowcu, która będzie kształciła w zawodach:

 • Technik automatyk,
 • Technik elektronik,
 • Technik spawalnictwa,
 • Technik mechanik.

Nabór uzupełniający do szkoły ruszy 3 sierpnia i potrwa do 23 sierpnia.

Szczegółowe zasady naboru do szkoły i warunki uczestnictwa w kursach znajdują się na stronie internetowej crklodzkie.plMożna je także uzyskać pod numerami telefonu: 42 291 98 29 oraz 42 291 97 95.