wersja testowa serwisu

Prowadziła auto mając 2 promile alkoholu w organizmie. Została zatrzymana przez świadka

alkomat-alkohol

Kolejne obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej kierującej przez innego uczestnika ruchu drogowego. Ujęta została 44-latka, która prowadziła Skodę mając w organizmie 2 promile alkoholu. Kobieta nie miała też prawa jazdy. Uprawnienia do kierowania zostały jej odebrane kilka tygodni wcześniej za jazdę po alkoholu. Pijani za kierownicą pojazdów to potencjalni zabójcy na drogach!

6 stycznia 2021 roku, po godzinie 18.00 bełchatowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwej kobiety kierującej osobówką. Mieszkaniec Łodzi, podróżując swoim samochodem w Wadlewie, zwrócił uwagę na jadącą przed nim Skodę Fabię.

- Kierująca tym autem jechała wężykiem, przekraczała oś jezdni. Mając podejrzenie, że jest nietrzeźwa świadek zdarzenia wyprzedził Skodę i swoim autem zablokował dalszą drogę. Wysiadł z pojazdu, a od kierującej wyczuł woń alkoholu. W takiej sytuacji zgłaszający zabrał jej kluczyki ze stacyjki, a na miejsce wezwał policję - informują policjanci z Bełchatowa.

Mundurowi zbadali stan trzeźwości 44–latki. Miała 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w bazie danych wyszło na jaw, że mieszkanka Bełchatowa nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Prawo jazdy zostało jej już wcześniej zatrzymane również za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Teraz mieszkanka Bełchatowa za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

- Po raz kolejny apelujemy o rozsądek! Wsiadanie za kierownicę po alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności, który może doprowadzić do tragedii. Pijana osoba za kierownicą stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych użytkowników dróg - apelują policjanci.