Praca w łódzkiej KAS szuka człowieka! Jakie są wymagania do służby celno-skarbowej? Ile można zarobić?

celnik
KAS w Łodzi

Łódzka Krajowa Administracja Skarbowa poszukuje dziesięciu nowych funkcjonariuszy. Ci mają zostać skierowani do do służby w pionie dochodzeniowo-śledczym, w komórce postępowania celnego i w oddziałach celnych w Łodzi (w tym w porcie lotniczym Łódź-Lublinek) i Sieradzu oraz w Centrum Urzędowego Dokonywania Odpraw. Na osoby, które spełniają wymagania podane w ogłoszeniu i przejdą rekrutację czeka praca na stanowisku specjalisty Służby Celno-Skarbowej. Kto i na jakich zasadach może aplikować do KAS?

Rzecz najważniejsza aplikacje na wszystkie oferowane stanowiska należy złożyć do 31 grudnia tego roku. Osoby ubiegające się o przyjęcie do Służby Celno-Skarbowej powinny spełniać podstawowe kryteria tj. obywatelstwo polskie, odpowiedni do zajmowanego stanowiska stan zdrowia, co najmniej średnie wykształcenie, niekaralność za umyślne przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystanie z pełni praw publicznych oraz nieposzlakowana opinia. W pionie dochodzeniowo-śledczym wykształcenie wyższe będzie dodatkowym atutem.

- Do zadań nowych funkcjonariuszy będą należeć kontrole w zakresie przestrzegania przepisów prawa celnego, w tym odprawy celne i pobór należności celnych oraz akcyzowych, rozpracowywanie grup przestępczych i prowadzenie śledztw oraz dochodzeń w zakresie zwalczania przestępstw karnych i karnych skarbowych - informuje Beata Bińczyk z łódzkiej KAS.

Praca w KAS - na jakie zarobki można liczyć?

Jak informuje jednostka, funkcjonariusz, który dopiero rozpoczyna swoją karierę może liczyć na uposażenie w wysokości ok. 3,6 tys. zł brutto. 

- Ale oprócz tego przysługuje mu wiele benefitów. Poza uposażeniem zasadniczym i dodatkiem za stopień służbowy, funkcjonariusze po dwóch latach pracy otrzymują dodatek za każdy rok służby, do wysokości 25 proc. uposażenia zasadniczego, nagrodę roczną, tzw. trzynastkę, nagrody jubileuszowe oraz pakiet szkoleń przygotowujący do pełnienia służby. Oprócz tego mogą liczyć na dofinansowanie do wypoczynku dla siebie i członków rodziny - wymienia Beata Bińczyk.

Funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej przysługuje też możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby, dodatkowy urlop wypoczynkowy po 15 latach oraz dodatki do uposażenia, np. za wykonywanie czynności kontrolnych, za służbę w godzinach nocnych.

Szczegółowe informacje dot. prowadzonego naboru dostępne są TUTAJ.