wersja testowa serwisu

Potrzebujesz żywności? Zgłoś się do MOPS-u

bank_zywnosci-9643
fot. Urząd Miasta Bełchatów

Rusza kolejna edycja Banku Żywności. Bełchatowski MOPS właśnie przyjmuje zgłoszenia od osób, które chciałyby skorzystać z takiej pomocy. O przyznaniu wsparcia decyduje kryterium dochodowe.

Pomoc żywnościową mogą otrzymać bełchatowianie, których miesięczny dochód nie przekracza 1 542,20 zł w przypadku osób samotnie gospodarujących lub 1 161,60 zł dla rodzin. Trzeba też w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej złożyć stosowne oświadczenia – na to czas jest do 5 marca. Wypełnione dokumenty można przekazać pracownikowi socjalnemu lub wrzucić do skrzynki podawczej znajdującej się przy wejściu do budynku MOPS-u – zarówno przy ul. Staszica 18 jaki ul. Dąbrowskiego 2. Wzory oświadczeń dostępne są na stronie internetowej placówki, tj. na www.mopsblechatow.pl.

Pomoc z Banku Żywności rozłożona będzie na kilka miesięcy. W sumie każdy, kto zostanie nią objęty, bezpłatnie otrzyma ponad 40 kilogramów różnych produktów spożywczych. Wśród nich m.in. cukier, artykuły mięsne, warzywne i mleczne.

– Są to produkty pierwszej potrzeby, głównie takie, które można przechowywać nieco dłużej – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w bełchatowskim magistracie.

Pierwsze trzy transporty z łódzkiego Banku Żywności zaplanowane są na drugą połowę marca, kolejne na czerwiec.

– Cieszy nas, że po raz kolejny wspólnymi siłami z MOP-sem oraz bełchatowskim oddziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej udało się zorganizować taką pomoc. W ubiegłym roku skorzystało z niej ponad 2,5 tys. mieszkańców. Liczymy, że w tym roku liczba ta będzie na podobnym poziomie – podsumowuje dyrektor Nowak.

źródło: UM Bełchatów