wersja testowa serwisu

Policyjny pościg za pijanym kierowcą bez prawa jazdy

policja-auto-swiata

Bełchatowscy funkcjonariusze zatrzymali 22-latka, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie, ponadto posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

18 lutego 2021 roku około godziny 10.50 w Wólce Łękawskiej funkcjonariusze z bełchatowskiej komendy zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Mężczyzna, pomimo popełnionego wykroczenia, początkowo nie zatrzymał się do kontroli, w związku z czym policjanci, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, podjęli pościg.

Po chwili kierujący Citroenem zatrzymał się, a funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję. W trakcie czynności okazało się, że 22-letni mieszkaniec Bełchatowa posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on prawie promil alkoholu w organizmie. Kierujący za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Mężczyźnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP w Bełchatowie