wersja testowa serwisu

Policjanci z Łodzi podsumowali działania „Pirat”

216-128577_mo2

9 kwietnia 2021 roku na terenie Łodzi policjanci grupy „Speed" z Wydziału Ruchu Drogowego KWP, wsparci funkcjonariuszami WRD KMP i policjantami ruchu drogowego z ościennych powiatów, przeprowadzili działania pod nazwą „Pirat".

Działania „Pirat" miały na celu zdyscyplinowanie kierujących, którzy przekraczają nadmiernie prędkość. Piraci drogowi stanowią największe zagrożenie bezpieczeństwa na drogach w naszym mieście a przekraczanie prędkości jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Dlatego na drogi w Łodzi skierowano większą liczbę funkcjonariuszy ruchu drogowego, w tym policjantów łódzkiej grupy „Speed" i ościennych powiatów.

Patrole wyposażone w radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami oraz oznakowane z laserowymi miernikami prędkości, podczas kontroli dynamicznych i statycznych, skontrolowali 421 pojazdów, ujawniając 438 wykroczeń w ruchu drogowym. W 251 przypadkach przyczyną było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Z tego powodu 6 kierowców utraciło uprawnienia na okres 3 m-cy, za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze nałożyli 359 mandatów karnych, zastosowali 63 pouczenia i skierowali 12 wniosków o ukaranie do sądów. Ponadto zatrzymano 26 dowodów rejestracyjnych i ujawniono 1 osobę kierującą po użyciu alkoholu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie kierowania pojazdami. Jak widać z powyższych danych przekraczanie dopuszczalnej prędkości stanowi ponad połowę ujawnionych tego dnia wykroczeń. Przypominamy, że tego typu działania będą przeprowadzane cyklicznie, nie tylko w Łodzi ale również na innych drogach województwa łódzkiego.

źródło: KWP w Łodzi