wersja testowa serwisu

Policjanci pomogli rodzącej kobiecie dotrzeć do szpitala. "Kierowcy utworzyli książkowy korytarz życia"

policja-auto-napis

Służba w Policji jest jednym z nielicznych zawodów, w których niemal każdego dnia można pomóc innemu człowiekowi czy zapobiec nieszczęściu. Sytuacje te dają mundurowym wiele satysfakcji. Takie uczucia towarzyszyły policjantom z opoczyńskiego wydziału ruchu drogowego, którzy po raz kolejny pomogli dojechać szybko i bezpiecznie do szpitala.

Tym razem pomocy potrzebowała rodząca kobieta. Dzięki szybkiej decyzji opoczyńskich mundurowych i wspaniałemu zachowaniu kierowców na trasie Opoczno - Piotrków Trybunalski, którzy książkowo utworzyli korytarz życia, mama i jej dziecko bezpiecznie i co ważne na czas, dotarli do szpitala. Na świat przyszedł zdrowy chłopczyk. Rodzicom serdecznie gratulujemy.

Niecodzienna interwencja miała miejsce 25 czerwca 2020 roku. Na drodze krajowej numer 12 na wysokości miejscowości Benignów. Do pracujących policjantów podjechał kierowca Citroena i poprosił o pomoc w dotarciu do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim z rodzącą żoną. Policjanci bez wahania zdecydowali o pilotażu samochodu.

Pomimo dużego natężenia ruchu, kierowcy innych pojazdów widząc radiowóz na sygnałach, wzorowo utworzyli korytarz życia, dzięki któremu rodząca kobieta, w eskorcie policjantów mogła bezpiecznie dojechać do celu. W Piotrowie Trybunalskim do opoczyńskich mundurowych, dołączyli funkcjonariusze z z Komendy Miejskiej Policji i wspólnie eskortowali citroena do pobliskiego szpitala.

źródło: KPP w Opocznie