wersja testowa serwisu

Pijana kierująca spowodowała kolizję i uciekła z miejsca zdarzenia. Kobieta miała ponad 2,3 promila alkoholu

policja

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji i ucieczka z miejsca zdarzenia - to kumulacja przewinień 21–letniej mieszkanki gminy Sieradz. Jechała vw golfem mając w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu i uszkodziła dwa pojazdy. Amatorce jazdy na „podwójnym gazie" grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna . Kierowco pamiętaj - nietrzeźwość to przyczyna wielu tragedii na drodze!

13 września 2021 roku przed godziną 10.00 dyżurny sieradzkiej policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na ulicy Wojska Polskiego. Zgłaszająca twierdziła, że w tył jej samochodu uderzyła młoda kobieta kierująca volkswagenem i odjechała w kierunku ronda. Na miejsce skierowany został patrol sieradzkiej drogówki. Jak ustalili policjanci kierująca volkswagenem uderzyła w tył jaguara, następnie w krawężnik i w bok BMW po czym oddaliła się w kierunku ronda. Na podstawie zebranych informacji policjanci ustalili, gdzie może przebywać sprawczyni kolizji. Już dwie godziny po zdarzeniu funkcjonariusze zastali ją w miejscu pracy na terenie Sieradza. Była to 21-letnia mieszkanka gminy Sieradz. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niej ponad 2,31 promila alkoholu w organizmie.

Swoją „ucieczkę" kobieta tłumaczyła tym, że wcześniej spożywała alkohol, dlatego chciała uniknąć kłopotów. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń. 21-latka odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Za spowodowanie kolizji została również ukarana mandatem karnym.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol obniża koncentrację, opóźnia reakcję, powoduje zaburzenia równowagi i widzenia. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie" ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą!

Źródło: KPP Sieradz