wersja testowa serwisu

"Piątka szyta na miarę" nie tylko dla indywidualnych biegaczy, ale i całych rodzin! Trwają zapisy na bełchatowski bieg uliczny

"Piątka szyta na miarę" nie tylko dla indywidualnych biegaczy, ale i całych rodzin! Trwają zapisy na bełchatowski bieg uliczny
MCS Bełchatów

Trwają przygotowania do kolejnej biegowej imprezy w Bełchatowie. Tym razem chodzi o przedsięwzięcie organizowane przez Klub Biegaczy "Spartakus", Miejskie Centrum Sportu i samorząd Bełchatowa. W trzecią niedzielę października odbędzie się „Piątka szyta na miarę". To bieg uliczny do którego organizatorzy zapraszają nie tylko indywidualnych zawodników, ale także całe rodziny! Na imprezie obowiązuje limit startów, z zapisami nie ma więc na co czekać, a szykuje się przednia, sportowa zabawa! 

„Piątka szyta na miarę", to bieg ulicami Bełchatowa na dystansie 5 km. Rywalizacja rozpocznie się w niedzielę, 17 października o godz. 11:00 na placu Narutowicza. Tam również zaplanowano metę. Jak informują organizatorzy, jedna pętla trasy będzie liczyć 2,5 km, a więc, aby ukończyć rywalizację, trzeba będzie przebiec dwa okrążenia.

Limit Biegu Ulicznego „Piątka szyta na miarę" wynosi 150 osób. Prawo startu mają osoby, które do dnia 17 października 2021 r. ukończą 16. rok życia. Opłata startowa będzie wynosić 35 złotych. Do najlepszych trafią puchary i nagrody finansowe. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn będzie prowadzona oddzielna klasyfikacja.

Nie tylko indywidualnie, ale i rodzinnie!

Bez wątpienia dodatkową atrakcją imprezy jest bieg rodzinny. W tym przypadku zawodnicy wystartują, pięć minut później, czyli dokładnie o 11.05. Z trasą biegową, ale na dystansie 2,5 km zmierzą się trzyosobowe rodziny.

- Jedno okrążenie będzie mogło pokonać maksymalnie 20 zgłoszonych drużyn. Bieg Rodzinny będzie polegał na tym, że mogą w nim wystartować jedynie rodziny z dzieckiem, a co najmniej jeden z członków zespołu, czyli rodzic musi być pełnoletni. Ponadto taka też osoba jest wyznaczona na kapitana drużyny - informują organizatorzy.

Rodziny chcące sprawdzić swoją biegową dyspozycję mogą to zrobić, ponosząc opłatę startową w wysokości 40 złotych. Prowadzona będzie klasyfikacja trzech najlepszych rodzin, ale puchar trafi do tej, która spisze się najlepiej.

"Piątka szyta na miarę" - jak się zapisać?

Zapisy już ruszyły i są prowadzone do środy, 13 października do godz. 23:59 za pośrednictwem strony internetowej e-gepard.eu >>> KLIKNIJ.Jeżeli ilość miejsc nie zostanie w pełni wykorzystana, to będzie istniała możliwość zapisania się do biegów w niedzielę, 17 października 2021 roku.

Dodatkowe informacje

Limit czasowy ukończenia obu biegów wynosi 50 minut. Biuro zawodów będzie umiejscowione na placu Narutowicza od godz. 8:30 do godz. 10:00, gdzie będzie prowadzona weryfikacja zawodników i zostaną wydane pakiety startowe. Tam każdy zawodnik i członek rodziny otrzymuje numer startowy z chipem do pomiaru czasu, agrafki do przypięcia numeru startowego, wodę, upominek od organizatorów oraz po ukończeniu zmagań medal i słodką przekąskę. Nagrody zostaną wydane jeśli uczestnik osobiście stawi się na ceremonii ich wręczenia, która odbędzie się po zakończeniu biegu.

Organizatorem tego wydarzenia jest: Klub Biegaczy Spartakus Bełchatów, Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie

Odpowiedzi na wszelkie pytania i informacje można uzyskać pod adresami e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a także pod numerami telefonów: 517-187-866, (44) 737-81-25 oraz (44) 737-81-26.

Warto też na bieżąco przeglądać media społecznościowe, wydarzenie na Facebooku "Piątka szyta na miarę" >>> TUTAJ. Regulamin i wszelkie niezbędne załączniki dostępne są na stronie MCS Bełchatów.