"Piątka szyta na miarę", tak rywalizowali biegacze w centrum Bełchatowa!

Blisko 170 zawodników stanęło na linii startu ulicznego biegu "Piątka szyta na miarę". Na biegaczy czekała 5-kilometrowa trasa poprowadzona ulicami Bełchatowa. `Imprezę przygotowało wspólnie miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu i Klub Biegaczy Spartakus. Oprócz indywidualnej rywalizacji na 5-kilometrowej trasie rywalizowały ze sobą także 3-osobowe zespoły w ramach Biegu Rodzinnego.

Trzeba przyznać, że to była istna petarda - najszybszym biegaczom pokonanie 5-kilometrowego dystansu zajęło nieco ponad kwadrans! Wśród mężczyzn linię mety, jako pierwszy pokonał Tomasz Biskupski z klubu Zabiegani Kielce. Dwie pętle poprowadzone ulicami przez centrum Bełchatowa przebiegł dokładnie w 15 minut i 32 sekundy. Chwilę za nim metę przekroczyli Tomasz Owczarek z Bełchatowa (15.52) i Piotrk Kułak (15.53).

Wśród pań triumfowała Sabina Jarząbek z KKL Kielce, której na przebiegnięcie 5 kilometrów potrzeba było 17 minut i 10 sekund. Z drugą lokatą uplasowała się Patrycja Talar (17.46), a na trzecim Sylwia Hałaszkiewicz (19.36).

Równie wiele emocji, co wśród 122 zawodników z głównego biegu "Piątki szytej na miarę" było wśród uczestników Biegu Rodzinnego. Przed 3-osobowymi zespołami, w którym musiało być conajmniej jedno dziecko do 16. roku życia była do pokonania 2,5-kilometrowa trasa, czyli jedna pętla z pełnego dystansu. Na mecie stawili się zarówno kilkulatkowie, jak i rodzice z kilkumiesięcznymi maluchami, którzy trasę pokonali, albo w wózkach, albo w czułych ramionach rodziców.  W tej rywalizacji najszybszą okazała się rodzina Sylwestra Paradeckiego z czasem 11 minut 14 sekund. Na drugim miejscu dobiegł zespół Grzegorza Stasiaka (11.25), a na trzecim Waldemara Węgrzyckiego (12.06)

Zapraszamy na foto i wideorealcję z niedzielnego biegania!