wersja testowa serwisu

Paraolimpijczycy Joanna Mazur i Michał Stawicki na chwilę przed wylotem do Tokio spotkali się z bełchatowską młodzieżą

Paraolimpijczycy Joanna Mazur i Michał Stawicki na chwilę przed wylotem do Tokio spotkali się z bełchatowską młodzieżą
Powiat bełchatowski

Joanna Mazur i bełchatowianin Michał Stawicki są już na ostatniej prostej w przygotowaniachdo Tokio, gdzie 24 sierpnia rusza Paraolimpiada 2020.  Pomimo ostrych przygotowań duet biegaczy znalazł też chwilę, by spotkać się z młodymi adeptami sportu. 

Duet Mazur - Stawicki od pięciu lat wspólnie występuje na najważniejszych europejskich i światowych arenach lekkoatletycznych. W czerwcu tego roku zostali podwójnymi paralekkoatletycznymi mistrzami Europy w biegach na 1500 oraz 400 m. 

Joanna Mazur to multimedalistka mistrzostw świata i Europy osób niepełnosprawnych oraz uczestniczka Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2016. Jej partnerem sportowym oraz jednocześnie trenerem jest Michał Stawicki, były lekkoatleta i triathlonista. Wychowanek bełchatowskiego GKS-u i zawodnik BKL-u, który ma spore doświadczenie trenerskie – był bowiem szkoleniowcem polskiej kadry paraolimpijskiej. 

- Praca z zawodnikami niepełnosprawnymi wymaga niwelowania ograniczeń, które dotyczą głównie dostosowania obciążeń oraz intensywności treningu. Ale jak przekonała się Joasia, u mnie nie ma żadnej taryfy ulgowej – tłumaczy z uśmiechem Michał Stawicki.

Joanna Mazur i Michał Stawicki są na ostatniej prostej w przygotowaniach do odlotu wyjazdu do Tokio, pomimo napiętego kalendarza i sporego czasowego reżimu, sportowcy spotkali się z młodzieżą, której aktywność fizyczna jest bardzo bliska. Na stadionie Powiatowego Centrum Sportu była chwila na wspólną rozmowę i pozowanie do wspólnych fotografii.  Z pewnością taka gratka nie zdarza się nader często. Mazur i Stawicki po doskonałych wynikach na czerwcowych ME w Bydgoszczy są stawiani w roli faworytów paraolimpijskich wyścigów - fotka z takimi sportowymi, to wspaniała pamiątka! 

Z wakacji w Powiatowym Centrum Sportu na pięciu turnusach aktywnie wypoczywało ponad pół tysiąca dzieci. W ofercie był szereg zajęć: gry zręcznościowe, zajęcia fitness, basen, zajęcia na stadionie lekkoatletycznym.