wersja testowa serwisu

Otwarto salę do terapii Integracji Sensorycznej w SP nr 1

Otwarto salę do terapii Integracji Sensorycznej w SP nr 1
fot. UM Rawa Mazowiecka

W Szkole Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej miało miejsce symboliczne otwarcie sali do terapii Integracji Sensorycznej.

Sala powstała z inicjatywy byłej dyrektor szkoły Katarzyny Urbańskiej oraz nauczycielek prowadzących terapię z dziećmi Agaty Dobrosz i Renaty Węgrzynowskiej. Ze względu na sytuację pandemiczną otwarcie sali ograniczono do udziału dyrektora szkoły Jarosława Wasiaka, wicedyrektora Zbigniewa Golizdy, Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Arkadiusza Rataja oraz wymienionych wyżej nauczycielek prowadzących zajęcia z dziećmi. Obecna była również na otwarciu Dagmara Skopiak z Radia Victoria.

Sala SI powstała częściowo na bazie już używanego w szkole specjalistycznego sprzętu, a także nowych pomocy zakupionych ze środków szkoły (cały sprzęt posiada odpowiednie certyfikaty do terapii SI). Za kwotę 7000 zł zakupiono m.in. podwiesie stalowe podsufitowe, sprzęt podwieszany (hamak, huśtawki, drabinki), deski rotacyjne, platformy i równoważnie, trampolina, tablice i dyski sensoryczne.

Z zajęć prowadzonych przez Panie Agatę i Renatę korzysta ok. 30 dzieci zarówno posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego jak i takich, które w wyniku obserwacji nauczycieli wymagają zajęć, które np. pozwolą na uwrażliwienie ich zmysłów poprzez różnego rodzaju bodźce (np. dotyk, węch, wzrok), dzieci które mają problemy z koncentracją, czy też mają potrzebę wyciszenia się. Celem terapii jest poprawa codziennego funkcjonowania i jakości życia dzieci. Sala będzie w dalszym ciągu doposażana, tak aby zapewnić uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 jak najlepsze możliwości rozwoju.

źródło: UM Rawa Mazowiecka

Zobacz zdjęcia: