wersja testowa serwisu

Ogólnopolska akcja "Świeć przykładem" także w Opocznie

270-13733_20211013-124611_1
fot. KPP w Opocznie

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków, opoczyńscy policjanci wraz z przedstawicielką Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim promowali modę na noszenie odblasków, a wszystko to, w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem".

Policjanci wraz z przedstawicielką WORD w Piotrkowie Tryb. Rozpoczęli swoje działania od spotkania z najmłodszymi. Uczniowie klasy III opoczyńskiej"jedynki" zanim otrzymali w prezencie elementy odblaskowe, musieli wykazać się wiadomościami z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach. Trzeba przyznać,że swoją wiedzą dzieci mogłyby zawstydzić niejednego dorosłego.

Każde takie spotkanie ma jeden cel uwrażliwić najmłodszych na zagrożenia, na jakie mogą być narażone podczas przemieszczania się po drogach. Dzieci bardzo chętnie dzieliły się z policjantami swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Wszyscy wspólnie doszli do jednego wniosku, że odblaski mogą uratować życie oraz, że warto zakładać takie świecące elementy, nawet podczas poruszania się po mieście.

Elementy odblaskowe trafiły także w ręce mieszkańców Opoczna. Policjanci rozmawiali z napotkanymi pieszymi, rowerzystami o potrzebie zakładania elementów odblaskowych. Wszystkie obdarowane odblaskami osoby obiecały, że staną się one dodatkiem do jesiennej garderoby.

źródło: KPP w Opocznie

Zobacz zdjęcia: