wersja testowa serwisu

Nowa siedziba bełchatowskiej Prokuraty Rejonowej oficjalnie otwarta

otwarcie_prokuratury-0259

W piątek, 10 września, odbyło się otwarcie nowej siedziby bełchatowskiej Prokuratury Rejonowej. Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się m.in. Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski, szefowie prokuratur w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi oraz przedstawiciele władz samorządowych z prezydent Bełchatowa Mariolą Czechowską.

Choć nowy budynek bełchatowskiej prokuratury został oddany do użytku kilka miesięcy temu, to jego oficjalne otwarcie nastąpiło w piątek, 10 września. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski wraz z Zastępcą Prokuratora Regionalnego w Łodzi Bogumiłą Tarkowską, Prokuratorem Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim Magdaleną Witko oraz Piotrem Grochulskim – Prokuratorem Rejonowym w Bełchatowie. W uroczystości udział wzięli także licznie zaproszeni goście, a wśród nich m.in. prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, przedstawiciele Powiatu Bełchatowskiego oraz Gminy Bełchatów, a także pracownicy oraz byli szefowie bełchatowskiej prokuratury.

Z okazji otwarcia siedziby list do bełchatowskich prokuratorów wystosował Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, a odczytała go radna Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi Ewa Wendrowska. Minister podziękował za ich służbę, która przyczynia się do budowy silnej Rzeczpospolitej i umacniania ładu społecznego opartego na poszanowaniu norm i zasad określonych w przepisach prawa. Podkreślał również, że efektywnie działająca prokuratura jest jednym z fundamentów sprawiedliwego państwa prawa.

Nowa siedziba Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie mieści się przy ul. 1 Maja, tuż obok Komendy Powiatowej Policji. Wcześniej, przez ponad 50 lat, wynajmowane były pomieszczenia w budynku Urzędu Gminy.

Źródło: Miasto Bełchatów