wersja testowa serwisu

Nierozstrzygnięte wybory członka zarządu

glowne-1619613099

Po rezygnacji radnego Leszka Maciaszczyka z funkcji członka Zarządu Powiatu w Bełchatowie na XXXI sesji radni głosowali nad wyborem nowej osoby na to stanowisko. Sesja odbyła się w tradycyjnej, stacjonarnej formie. Wzięło w niej udział dwudziestu radnych.

Na stanowisko członka Zarządu Powiatu w Bełchatowie została zgłoszona tylko jedna kandydatura. Starosta Dorota Pędziwiatr zarekomendowała Waldemara Wyczachowskiego, radnego klubu Prawa i Sprawiedliwości, starostę bełchatowskiego w V kadencji samorządu powiatowego. W głosowaniu wzięło udział dwudziestu radnych, trzech było nieobecnych. Wszystkie głosy były ważne. Dziesięciu radnych zagłosowało za kandydaturą zgłoszoną przez starostę D. Pędziwiatr, dziesięć osób było przeciwnych. Tym samym zabrakło wymaganej większości głosów, by uchwała o powołaniu nowego członka zarządu mogła zostać podjęta.

- Wynik głosowania nie rozstrzygnął wyboru Waldemara Wyczachowskiego na nieetatowego członka zarządu. Radni, którzy nie byli obecni na sesji, nie mieli szansy wypowiedzieć się w tej sprawie. Do tematu ponownie wrócimy w najbliższym możliwym terminie - skomentowała Dorota Pędziwiatr.

Źródło: Starostwo Powiatowe Bełchatów