wersja testowa serwisu

Nielegalne papierosy w garażu, aucie i pudełkach po pizzy! Ich właściciel, 42-latek z Piotrkowa wpadł w ręce KAS

papierosy_kafe
KAS w Łodzi

Ponad 6 tys. paczek papierosów bez akcyzy, wartych ponad 100 tys. zł. zabezpieczyli w centrum Piotrkowa Trybunalskiego funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej. W sprawie przechowywanianielegalnych towarów zatrzymano 42 - letniego mężczyznę.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ustalili, że w centrum Piotrkowa Trybunalskiego, w jednym z garaży mogą być przechowywane nielegalne papierosy.. Posiadane informacje potwierdzili w trakcie kontroli wytypowanej posesji. 

- Na jej teren wkroczyli w chwili, gdy pod garażem zatrzymał się srebrny samochód. Kierowcą auta okazał się 42-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, dobrze znany funkcjonariuszom z wcześniejszych kontroli. W pomieszczeniu i w aucie funkcjonariusze KAS znaleźli łącznie 6180 paczek papierosów bez akcyzy. Następnie postanowili przeszukać również miejsce, gdzie mężczyzna prowadzi działalność gospodarczą. W pomieszczeniach jego firmy zabezpieczyli 3800 sztuk papierosów, w pudełkach do pizzy. Papierosy bez akcyzy, łącznie 599 paczek, znaleźli również w aucie zaparkowanym pod budynkiem - informuje Beata Bończyk z łódzkiej KAS.

42-latek, który przyznał się do posiadania wszystkich znalezionych papierosów, został zatrzymany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Za narażenie budżetu państwa na ponad 130 tys. zł strat w podatku akcyzowy grozi sprawcy wysoka grzywna.