wersja testowa serwisu

Mistrzowie z BKL-u nie zawodzą! Lekkoatleci wywalczyli złote i srebrne medale Mistrzostw Polski

bkl-kafel
Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny

Jedno złoto i trzy srebra – Mistrzostwa Polski U20 w Lublinie były dla zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego niezwykle udane. Mateusz Górny, Oskar Łucki, Jakub Bracki i Filip Chrosta po raz kolejny udowodnili, że są w czołówce młodych polskich lekkoatletów.

Na rozgrywanych między 2. a 4. lipca Mistrzostwach Polski Juniorów (U20) w Lublinie zawodnicy BKL-u potwierdzili, że są w wysokiej dyspozycji i zdobyli tytuł Mistrzów Polski w sztafecie 4x100 m. Złoty krążek ro zasługa doskonałych biegów na wszystkich zmianach Mateusza Górnego, Oskara Łuckiego, Jakuba Brackiego i Filipa Chrosty, którzy ostatecznie finałowy bieg zakończyli z czasem 41,84 s.

Do klubowego dorobku podopieczni Łukasza Mantyka i sportowi stypendyści Miasta Bełchatowa dołożyli jeszcze trzy srebrne krążki w konkurencjach indywidualnych. Na swoim koronnym dystansie 100 m Mateusz Górny udowodnił swoją wysoką formę i ostatecznie z czasem 10,52 s zajął drugie miejsce. Wynik ten pozwolił mu zakwalifikować się na Mistrzostwa Europy (15-18 lipca w stolicy Estonii Tallinie) oraz Mistrzostwa Świata (17 - 22 sierpnia w Nairobi, stolicy Kenii).

Drugi srebrny medal zdobył Oskar Łucki w biegu na 100 m przez płotki, jednocześnie ustanawiając swój nowy rekord życiowy 14,09 s. Trzecie srebro przywiózł Jakub Bracki, który rywalizację trójskoczków zakończył z wynikiem 14,61 m.

- Mistrzostwa były dla naszych zawodników naprawdę fantastyczne. Pracowaliśmy ciężko przez cały rok, aby na zakończenie sezonu cieszyć się z takich sukcesów. Oczywiście plany super optymistyczne były jeszcze bardziej wygórowane, ale i tak jesteśmy ogromnie zadowoleni. Do tego dochodzi jeszcze duma z reprezentowania i promowania naszego miasta oraz regionu - komentuje trener Łukasz Mantyk.

Wszystkim Mistrzom i Wicemistrzom Polski gratulujemy kolejnych sukcesów. Trzymamy także mocno kciuki za Mateusza Górnego i jego udane starty w zbliżających się Mistrzostwach Europy i Świata.