Mistrzowie z BKL-u nie zawodzą! Lekkoatleci wywalczyli złote i srebrne medale Mistrzostw Polski

bkl-kafel
Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny

Jedno złoto i trzy srebra – Mistrzostwa Polski U20 w Lublinie były dla zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego niezwykle udane. Mateusz Górny, Oskar Łucki, Jakub Bracki i Filip Chrosta po raz kolejny udowodnili, że są w czołówce młodych polskich lekkoatletów.

Na rozgrywanych między 2. a 4. lipca Mistrzostwach Polski Juniorów (U20) w Lublinie zawodnicy BKL-u potwierdzili, że są w wysokiej dyspozycji i zdobyli tytuł Mistrzów Polski w sztafecie 4x100 m. Złoty krążek ro zasługa doskonałych biegów na wszystkich zmianach Mateusza Górnego, Oskara Łuckiego, Jakuba Brackiego i Filipa Chrosty, którzy ostatecznie finałowy bieg zakończyli z czasem 41,84 s.

Do klubowego dorobku podopieczni Łukasza Mantyka i sportowi stypendyści Miasta Bełchatowa dołożyli jeszcze trzy srebrne krążki w konkurencjach indywidualnych. Na swoim koronnym dystansie 100 m Mateusz Górny udowodnił swoją wysoką formę i ostatecznie z czasem 10,52 s zajął drugie miejsce. Wynik ten pozwolił mu zakwalifikować się na Mistrzostwa Europy (15-18 lipca w stolicy Estonii Tallinie) oraz Mistrzostwa Świata (17 - 22 sierpnia w Nairobi, stolicy Kenii).

Drugi srebrny medal zdobył Oskar Łucki w biegu na 100 m przez płotki, jednocześnie ustanawiając swój nowy rekord życiowy 14,09 s. Trzecie srebro przywiózł Jakub Bracki, który rywalizację trójskoczków zakończył z wynikiem 14,61 m.

- Mistrzostwa były dla naszych zawodników naprawdę fantastyczne. Pracowaliśmy ciężko przez cały rok, aby na zakończenie sezonu cieszyć się z takich sukcesów. Oczywiście plany super optymistyczne były jeszcze bardziej wygórowane, ale i tak jesteśmy ogromnie zadowoleni. Do tego dochodzi jeszcze duma z reprezentowania i promowania naszego miasta oraz regionu - komentuje trener Łukasz Mantyk.

Wszystkim Mistrzom i Wicemistrzom Polski gratulujemy kolejnych sukcesów. Trzymamy także mocno kciuki za Mateusza Górnego i jego udane starty w zbliżających się Mistrzostwach Europy i Świata.

 

RODO oraz Polityka cookies
Z uwagi na wymogi prawne, niniejszym przedstawiamy informacje na temat przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszych portali informacyjnych. Klikając w przycisk "Przejdź do portalu", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych za pomocą plików cookies przez naszych partnerów reklamowych dla celów opisanych poniżej. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie wspomnianych danych, w każdej chwili możesz opuścić nasz portal. Przechodząc dalej za pomocą przycisku „Przejdź do portalu”, Twoje dane będą przetwarzane przez nas na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych lub przez naszych partnerów. Przetwarzanie to nie wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić.
Stosowanie plików cookies oraz pozostałych technologii informatycznych
Nasz portal oraz nasi partnerzy, stosujemy pliki cookies i pozostałe technologie informatyczne, które gromadzą informacje m.in. o odwiedzanych przez Ciebie stronach internetowych oraz podstronach, a także o lokalizacji urządzenia. Ma to przede wszystkim na celu:
• zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników w trakcie korzystania ze stron naszych portali informacyjnych,
• poprawę i stałe ulepszanie świadczonych przez nas usług, dzięki zbieraniu i wykorzystaniu tych danych w celach analitycznych i statystycznych,
• wyświetlanie spersonalizowanych reklam, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom (remarketing).
Zakres wykorzystywania plików cookies możesz dowolnie określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Każda przeglądarka posiada własne ustawienia cookies. Jeśli nie wprowadzisz zmian w ustawieniach będzie to oznaczało, iż zgadzasz się na zapisywanie informacji w plikach cookies, a następnie na przechowywane ich w pamięci Twojego urządzenia. Zarówno my, jako właściciele portalu oraz nasi partnerzy możemy uzyskiwać dostęp do tych informacji. 
Wykorzystanie informacji
Aby dopasować wyświetlanie reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań, wykorzystujemy właśnie zebrane i zapisane informacje w plikach cookies. Administratorem Twoich danych jest Local Service sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy ulicy Sienkiewicza 85/87 lok. 8, 90-057 Łódź. Możesz skontaktować się z nami za pomocą formularza kontaktowego oraz w dowolnym momencie wyrazić swój sprzeciw wobec tego rodzaju działań. 
Wykorzystywanie Twoich informacji przez naszych partnerów
Mając na uwadze współpracę z dostawcami reklamowymi informujemy, iż działania w celach marketingowych mogą podejmować nasi partnerzy, korzystający z powierzchni reklamowych w naszych portalach. Do naszych partnerów zaliczamy Google Adsense, a także agencje reklamowe, agencje interaktywne, domy mediowe oraz innych dostawców reklam, w tym Taboola. Podobnie, jak i my, nasi dostawcy reklam również gromadzą i wykorzystują informacje zgromadzone w plikach cookies. Dzięki takim danym, w naszych portalach zobaczysz reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań.
Celem przetwarzania Twoich danych zawartych w plikach cookies przez naszych partnerów jest:
• przechowywanie Twoich informacji na urządzeniu z którego przeglądasz nasz portal i dostęp do nich
• wybór reklam do wyświetlenia w tym reklam spersonalizowanych,
• dopasowanie treści spersonalizowanych
• pomiar efektywności reklam,
• dostarczanie jak najbardziej efektywnych reklam, zgodnych z Twoimi zainteresowaniami.
Abyśmy wraz z naszymi partnerami mogli podejmować powyższe działania, wymagana jest Twoja zgoda, którą wyrażasz poprzez kliknięcie w przycisk „Przejdź do serwisu”. Pamiętaj, że Twoja zgoda jest dobrowolna. Bez niej korzystanie z naszych portali będzie pozbawione wielu funkcji, co może wpłynąć na jakość wyświetlanych informacji.
Twoje prawa
Pamiętaj, że udzieloną zgodę możesz w dowolnym momencie wycofać, korzystając a naszego formularza kontaktowego, jednak pamiętaj, iż wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Za pomocą wspomnianego formularza kontaktowego możesz także wyrazić swój sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu lub prawnie uzasadnionego interesu naszych partnerów. Zgodnie z obowiązującym prawem, możesz zgłosić nam, jako podmiotowi wykorzystującemu Twoje dane żądanie dostępu do tych danych, zmiany ich, usunięcia lub ograniczenia wykorzystania. Zapraszamy Cię także do odwiedzenia naszej Polityki prywatności.