wersja testowa serwisu

Mieszkańcy Wielunia ukradli... dekoracyjną pisankę. Następnego dnia sami oddali się w ręce policji

264-128569
fot. KPP w Wieluniu

Dwoje młodych ludzi w wieku 17 i 20 lat odpowie za kradzież dekoracji wielkanocnej. Oboje sami zgłosili się do wieluńskiej komendy i przyznali się do nieodpowiedzialnego zachowania. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Świąteczne dekoracje przygotowane przez Urząd Miejski w Wieluniu miały zdobić miasto i służyć wszystkim. Tymczasem w nocy z 7 na 8 kwietnia 2021 roku w Wieluniu przy placu Legionów, nieznani wówczas sprawcy ze stojaka skradli jedną z pisanek wielkanocnych. Straty oszacowano na 1300 złotych.

Sprawcy tego wybryku po przemyśleniu swojego nieodpowiedzialnego zachowania następnego dnia sami zgłosili się do wieluńskiej komendy i przyznali, iż wspólnie dokonali kradzieży. Przynieśli ze sobą również skradzioną pisankę. Oboje usłyszeli już zarzut kradzieży. Młodzi ludzie nie potrafili wyjaśnić powodów swojego zachowania, miał to być według nich żart. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Wieluniu

Zobacz zdjęcia: