wersja testowa serwisu

Miejska Biblioteka Publiczna w Bełchatowie: Zamów książkę z dostawą do domu

Miejska Biblioteka Publiczna w Bełchatowie: Zamów książkę z dostawą do domu

Dobra wiadomość dla seniorów 75+ oraz osób niepełnosprawnych. Wkrótce będą oni mogli zamówić telefonicznie książkę w miejskiej bibliotece publicznej, a woluminy zostaną im dostarczone do domu. Jeszcze w marcu wystartuje bowiem akcja „Książka z dostawą do domu", a osoby zainteresowane już mogą się zgłaszać telefonicznie do placówki.

Miejska i Powiatowa Publiczna w Bełchatowie rusza z akcją „Książka z dostawą do domu". Jest ona skierowana do osób, które nie mogą samodzielnie odebrać zamówionych materiałów oraz nie mają nikogo bliskiego, kto mógłby to za nie zrobić. Chodzi o ułatwienie dostępu do bogatego księgozbioru mieszkającym w Bełchatowie seniorom powyżej 75 roku życia oraz osobom niepełnosprawnym, które ze względu na stan zdrowia bądź trudności z poruszaniem się nie mają możliwości osobistego odwiedzenia placówki.

Jednocześnie będzie można zamówić 4 pozycje. Raz w miesiącu pracownik biblioteki dostarczy wybrane książki i audiobooki, a także odbierze te już przeczytane. Wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Aby skorzystać z usługi, która ma ruszyć jeszcze w marcu, wystarczy zadzwonić do MiPBP pod nr 44 632 28 71 i zgłosić taką chęć. Co ważne, jeśli osoba zainteresowana skorzystaniem z usługi nie jest jeszcze czytelnikiem biblioteki, podczas pierwszej wizyty domowej zostanie zapisana.

To nie jedyna dobra wiadomość dla bełchatowian kochających czytać książki. Biblioteka wznawia bowiem swoje sobotnie dyżury. Teraz osoby, które nie mają możliwości aby skorzystać z zasobów placówki w dni robocze, będą mogły wypożyczyć i zwrócić woluminy także w soboty. Siedziba główna przy ul. Kościuszki czynna będzie w każdą 1. i 5. sobotę miesiąca między godz. 8:00 a 15:00 z półgodzinną przerwą na dezynfekcję między 12:00 a 12:30. Z kolei w 2. sobotę miesiąca odwiedzić będzie można filię nr 2 (os. Dolnośląskie 204 b), w 3. sobotę – filię nr 3 (ul. Okrzei 45), a w 4. – filię nr 4 (ul. Turkusowa 7).

źródło: UM Bełchatów