wersja testowa serwisu

Łódzkie: Pierwsze przypadki przejścia na zdalną naukę. Uczniowie z powodu COVID-19 wracają do pracy w domu!

Łódzkie: Pierwsze przypadki przejścia na zdalną naukę. Uczniowie z powodu COVID-19 wracają do pracy w domu!
Pixabay

Niespełna po dwóch tygodniach od rozpoczęcia nowego roku szkolnego już są uczniowie, którzy opuścili szkolne ławki i rozpoczęli naukę w trybie zdalnym. W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Dobrzelowie w gminie Bełchatów od dziś dzieci z klas IV - VIII przez najbliższe sześć dni będą uczyć się w domu. To pierwszy taki przypadek w powiecie bełchatowskim, a czwarty w Łódzkiem. Poza dobrzelowską szkołą w trybie hybrydowym pracują jeszcze trzy placówki w Górkach Dużych (gmina Tuszyn), Zduńskiej Woli i Łowiczu.

Jak poinformowała dyrekcja szkoły w Dobrzelowie przejście na naukę zdalną ma związek z potwierdzeniem u uczniów zakażenia koronawirusem. W związku z tym część szkolnej społeczności, zarówno uczniów, jaki i nauczycieli placówka częściowo przechodzi na nauczanie zdalne.

Z zajęć w szkolnych ławkach wyłączeni są wszyscy uczniowie klas IV - VIII. Od dziś, to jest od 14 września do przyszłego poniedziałku, 20 września młodzież będzie uczestniczyć w zajęciach w trybie zdalnym zgodnie z planem lekcji. Dzieci z klas 0 - III na ten moment chodzą do dobrzelowskiej szkoły bez zakłóceń.

Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej idąc za informacjami uzyskanymi od poszczególnych kuratorów oświaty na dzień 13 września tego roku w trybie stacjonarnym pracowało prawie sto procent szkół i przedszkoli (99,5%).

Stacjonarnie działa 15 411 placówek wychowania przedszkolnego (przedszkoli, zespołów wychowania przedszkolnego, punktów przedszkolnych), co stanowi 99,9 proc. wszystkich. Na 14 413 szkół podstawowych stacjonarnie funkcjonuje 14 315 szkół, co stanowi 99,3 proc. wszystkich. Zdalnie pracuje jedna szkoła, 97 prowadzi lekcje hybrydowo. W sumie zdalnie lub hybrydowo uczy się 3 676 dzieci i młodzieży, tj. 0,1 proc. wszystkich uczniów.