wersja testowa serwisu

Kompletnie pijany 50 - latek za kółkiem bmw! Zatrzymany szarpał i wyzywał policjantów!

Kompletnie pijany 50 - latek za kółkiem bmw! Zatrzymany szarpał i wyzywał policjantów!

Czujnością i determinacją w działaniu wykazał się mieszkaniec powiatu bełchatowskiego, który zareagował i uniemożliwił pijanemu kierowcy dalszą jazdę. Kiedy na miejsce zdarzenia dotarła policja nieodpowiedziany 50-latek został zatrzymany, stracił prawo jazdy i nie uniknie odpowiedzialności.

W środę, 12 stycznia, po godzinie 18.00 dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy bmw w miejscowości Dobrzelów, w powiecie bełchatowskim. Świadek zdarzenia zwrócił uwagę na sposób jazdy kierującego samochodem.

- Mężczyzna jadąc od strony Dobrzelowa w kierunku Bełchatowa nie trzymał toru jazdy, a kiedy skręcił na parking, kierując się do sklepu wjechał na krawężnik. Zgłaszający nabrał podejrzeń co do trzeźwości kierującego i postanowił to sprawdzić. Szybko okazało się, że jego przypuszczenia są trafne. Mężczyzna wysiadł z auta i zataczając się wszedł do sklepu. W takiej sytuacji świadek wezwał na miejsce patrol policji, a sam uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy, kiedy ten wyszedł ze sklepu - informuje Iwona Kaszewska z KPP Bełchatów. 

Okazało się, że 50-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W czasie zatrzymania był agresywny i wulgarny wobec interweniujących policjantów. Takim zachowaniem naraził się na dodatkową odpowiedzialność. 

- Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz konsekwencje finansowe. Dodatkowo podejrzany odpowie też za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji - dodaje oficer prasowa bełchatowskiej komendy.