wersja testowa serwisu

II Dzień Sąsiada. Mieszkańcy Osiny we wspólnej integracji nie mają sobie równych!

II Dzień Sąsiada. Mieszkańcy Osiny we wspólnej integracji nie mają sobie równych!

Doskonała zabawa, wyśmienite jedzenie, moc atrakcji dla małych mieszkańców, a przede wszystkim wspaniała integracja - tak najprościej można podsumować drugą edycję Dnia Sąsiada. Mieszkańcy niewielkiej Osiny w gminie Kluki po raz kolejny udowodnili, że lokalna społeczność potrafi się nie tylko doskonale bawić, ale i zorganizować wokół wspólnych spraw.

Inicjatywa zorganizowania Dnia Sąsiada narodziła się za sprawą druhów osińskiej OSP i pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Pierwszy raz imprezę zorganizowano dwa lata temu. 

- Niestety zeszłoroczne wydarzenia z pandemią zatrzymały nas, ale wiedzieliśmy, że do imprezy powrócimy, bo to wspaniała inicjatywa, która jednoczy mieszkańców. Często zdarza się, że ludzie żyją obok siebie latami, a nawet się nie znają. `My chcieliśmy i chcemy, by w Osinie było inaczej i tak zakiełkował pomysł, by wykorzystać nasz potencjał i zaprosić do wspólnej zabawy. Choć trzeba też wyraźnie dodać, że i do ciężkiej pracy, bo wszystko zorganizowaliśmy własnymi rękami - od ugotowania w kuchni polowej wojskowej grochówki, po przygotowanie ciast i innych smakołyków, a na organizacji loterii fantowej kończąc- wymienia Michał Nickiewicz, prezes OSP Osina

Na Dniu Sąsiada nie brakowało atrakcji: najmłodsi szaleli na dmuchańcach i boisku, było malowanie buziek oraz strażaka mega frajda, czyli skoki do piany, którą podali strażacy z zaprzyjaźnionej jednostki OSP Kluki. Każdy mógł podziwiać piękne motocykle, a także poczuć wiatr we włosach korzystając z możliwości przejażdżki. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz ptaków. Sokolnik opowiadał o drapieżnikach, ale też - tym którzy wykazali się odwagą - pozwalał je potrzymać. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również loteria fantowa, w której do wygrania były bardzo ciekawe i różnorodne nagrody.

- Chcielibyśmy podziękować i wyrazić swoją wdzięczność naszym partnerom i sponsorom, dzięki którym udało nam się rozwinąć skrzydła i sprawić, że druga edycja Dnia Sąsiada to była impreza przez naprawdę wielkie "I" - mówi Nickiweicz i dodaje: - Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym mieszkańcom Osiny, którzy poświęcili swój czas na pomoc w przygotowaniu tego święta. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na III edycji.

Sponszorzy i partnerzy II Dnia Sąsiada w Osinie to: Skalar, Hanmar, Frubex, Grobla, Fortuna, Masarnia Kępa, sklep zabawkowy Wyspa skarbów, sklep zabawkowy Dyzio, sklep rowerowy Crisbike, Olejniczak miody, księgarnia Eureka, kwiaciarnia Studnia kwiatów, kwiaciarnia Bukiecuarnia Kwiaty u Renaty, salon kosmetyczny Magdalena, salon kosmetyczny Bogumiła Król, salon fryzjerski Innesa, salon fryzjerski Marzena Małecka, restauracja Gościniec, pizzeria Da Grasso, Domix Kluki, Twój Styl, hurtownia owoców i warzyw Junika, Ek mak, GS Kluki

Zobacz zdjęcia: