wersja testowa serwisu

Groźny wypadek w centrum Poddębic. 23-letni motocyklista zabrany do szpitala

268-120698
fot. KPP w Poddębicach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, wyjaśniają przyczyny zdarzenia drogowego z udziałem osobowego auta i motocyklisty, do którego doszło na ulicy Łódzkiej w Poddębicach. W wyniku zdarzenia 23 - letni kierowca motocykla został przetransportowany do szpitala. Policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia, a śledczy z technikiem wykonali oględziny. Policjanci apelują do kierowców i motocyklistów o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Dzisiaj (23 września) około godziny 9:00, dyżurny poddębickiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło w centrum Poddębic. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem marki Yamaha, wyprzedzając na skrzyżowaniu stojące w zatorze drogowym pojazdy, nie ustąpił pierwszeństwa 70-letniemu kierującemu, który skręcał w lewo. W wyniku czego doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Peugeot 406.

- 23-latek nie stosował się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, wyprzedzał na linii ciągłej oraz przejściu dla pieszych - informują mundurowi. - Kierowca jednośladu z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu. Kierujący byli trzeźwy.

Każdego dnia policjanci pełniąc służbę na drogach zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Prowadząc liczne kontrole i akcje mundurowi dyscyplinują kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu. Najważniejszym jest, aby kierowcy wykazali się rozsądkiem i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Niestety wśród policyjnych statystyk nadal najczęstszymi przyczynami wypadków jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprzepisowe wyprzedzanie.