wersja testowa serwisu

Grad medali i rekord Polski! Bełchatowskie "Czempionki" z doskonałym występem na MP

czempionki
SP nr 13, UKS "Czempion Bełchatów"

Grad medali i rekord Polski, tak najkrócej można podsumować występ młodych biegaczek z Bełchatowa na Mistrzostwach Polski w Wielobojach (U16, U20) i Sztafetach.  Podopieczne Dariusza Rybarczyka z UKS "Czempion Bełchatów" przywiozły z Łodzi dwa złote i jeden brązowy medal. Zawody rozgrywane były w miniony w weekend na stadionie AZS-u.

4. PZLA Mistrzostwa Polski w Wielobojach i Sztafetach potwierdziły wysoką formę zawodniczek bełchatowskiego klubu. Zdobywając dwa złota, jeden brąz oraz ustanawiając rekord Polski Czempionki udowodniły, że plasują się w czołówce młodych polskich lekkoatletek!

Pierwszy złoty krążek wywalczyła sztafeta 4x200m U-16 w składzie: Małgorzata Domagała, Amelia Zochniak, Julia Jończyk, Anna Olczyk (rez. Barbara Haładaj). Dziewczęta pobiegły najszybciej spośród wszystkich startujących 24 drużyn. Ostatnia z zawodniczek wbiegła na metę z czasem 1:43.41, czyli o trzy sekundy szybciej niż poprzedni rekord naszego kraju!

Bełchatowski akcent znalazł się także w pojedynku sztafet szwedzkich. Województwo łódzkie w kategorii U16 reprezentowały bowiem młode Czempionki: Barbara Haładaj, Julia Jończyk, Anna Olczyk, Amelia Zochniak (rez. Małgorzata Domagała), które pobiegły na dystansach 100 – 200 – 300 – 400 m. Ostatecznie dziewczęta wywalczyły brązowy medal.

Na koniec mistrzostw wystartowały ubiegłoroczne złote medalistki w sztafecie szwedzkiej U18. Na krótszych dystansach biegły Natalia Wójcik z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego oraz Zuzanna Adamczewska z AZS Łódź. Czempiona natomiast reprezentowały lekkoatletki, od których, jak się okazało, zależał ostateczny wynik drużyny wojewódzkiej. Maja Matyśkiewicz biegła na trzeciej zmianie na dystansie 300 m, na ostatniej zaś oglądać można było Maria Kołodziejczuk, która miała do pokonania dystans jednego okrążenia. Ostateczny wynik 2:13.45 dał sztafecie najwyższe miejsce na podium.

Wszystkim zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.