wersja testowa serwisu

GKS Bełchatów: Trener Marcin Węglewski odchodzi ze Sportowej

weglewski
GKS Bełchatów

Dotychczasowy szkoleniowiec GKS-u Bełchatów, Marcin Węglewski nie będzie już trenerem „Brunatnych". Klub ze Sportowej nie przedłuży z 43-letnim Węglewskim wygasającego z końcem czerwca kontraktu.

Pod wodzą Marcina Węglewskiego GKS Bełchatów zajęła ostatnie miejsce w 1 lidze i w nowym sezonie wystąpi na trzecim poziomie rozgrywkowym.

Przypomnijmy, trener Marcin Węglewski prowadził "Brunatnych" od 1 czerwca 2020 roku, kiedy przejął zespół po rezygnującym z dalszej pracy przy Sportowej Arturze Derbinie. W sezonie 2019/20 pod jego wodzą zespół zdołał się utrzymać w niezapomnianych okolicznościach. Do sezonu 2020/21 „Brunatni" przystąpili niemal „z marszu" tworząc się niemal na nowo. Po trudnych dziesięciu miesiącach, podczas których kibice GKS rzadko mogli cieszyć się ze zwycięstw, zespół zajął z 23 punktami (dwa karnie odjęte) ostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i opuści szeregi zaplecza PKO Ekstraklasy.

W 46 ligowych meczach pod wodzą Marcina Węglewskiego bełchatowska drużyna zdobyła 40 punktów, co było bilansem 10 zwycięstw i 10 remisów. Giekaesiacy ponieśli przy tym jednak aż 26 porażek z bilansem bramkowym 36-68.

- Nie ma co ukrywać, że pod względem liczb był to bodaj najgorszy pod wieloma względami sezon w historii pierwszej drużyny GKS-u Bełchatów w meczach ligowych - nie ukrywa Michał Antczak, rzecznik prasowy bełchatowskiego klubu.

GKS Bełchatów podziękował Marcinowi Węglewskiemu za ogromne zaangażowanie i pracę wykonaną w roli trenera, a wcześniej dyrektora ds. sportowych i życzy powodzenia w dalszej pracy.

Nazwisko nowego szkoleniowca ma być znane przed zaplanowanym na 28 czerwca inauguracyjnym treningiem nowej drużyny GKS Bełchatów.